Розслідування журналістів Bihus.info про корупцію, закупівлю контрабандного обладнання і мільйонні заробітки оточення Порошенко справило ефект вибуху бомби і викликало потужний резонанс у суспільстві. Журналісти зібрали все, що відомо про цей скандал на сьогоднішній день.

Отже, почалося все з того, що журналістам в руки потрапила таємна переписка оточення президента.

З неї стало відомо про космічні суми відкатів і багаторічну, добре відпрацьованою схемою розкрадання мільйонів в оборонці, контрабанди з Росії і відмиванні грошей.

У справі були задіяні 22-річний син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор. У 2015 році Ігор і компанія організували постачання контрабандних деталей військової техніки з країни-агресора Росії.

Популярні новини зараз

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Наречена Мурата показала, чим краща за Ані Лорак: мінісукня не приховала нічого

Володимир Дантес "роздягнув" Надю Дорофєєву просто на людях, всі зацінили: "Вона класна"

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

Показати ще

Далі у справу вступали так звані фірми – «прокладки». Українські оборонні підприємства переплачували за деталі з Росії в два-чотири рази. Що найцікавіше, керівництво концерну «Укроборонпром» було не тільки в курсі, але і в долі.

Василь Жуков - приятель Гладковського-молодшого, займався бізнесом на державних закупівлях. Згідно з розслідуванням, це колишній співробітник Укроборонпрому, який в 2014 році перейшов у приватний сектор. Його роль у схемі була така: оформляв документи, заносив відкати.

Також у справі був замішаний Андрій Рогоза. Ще до співробітництва з Жуковим і Гладковским заробляв на сумнівних оборонних контрактах.

З тексту листувань стає зрозуміло, що «обдарована дитина» Гладковський-молодший вирішував «питання високого рівня».

Жуків і Рогоза займалися так званої "поточною чорною роботою" – безпосередньою організацією поставок, домовленостей з постачальниками і переказом грошей.

У спілкуванні з керівниками держпідприємств і постачальниками підприємці прямо говорять про контрабанду з Росії і обговорюють перерахування грошей. Між собою чоловіки домовлялися, наприклад, про те, які питання Гладкоскому-молодшому треба вирішити через свого батька або через керівників заводів. Йдеться в листуванні і про суми доходів.

Журналісти встановили мінімум 250 мільйонів гривень, зароблених через 3 основні фірми-прокладки. Такою фірмою виступала навіть "Кузня на Рибальському", яка тоді належала Порошенко.

Нагадаємо, раніше Дубінський дотепно відповів Луценко про корупцію на Укроборонпромі: Порошенко впорався.

Нагадаємо, раніше ми писали, що розслідуванні "Бігус-інфо" не вистачає доказової бази. Експерти засумнівалися в правдивості скандального сюжету про Укроборонпромі.

Також ми писали, що через скандал з Гладковським журналіст втратив роботу.

Як раніше повідомляв "Знай.uа", Бігус виявився крайнім у гучному скандалі з "Укроборонпромом".