Напередодні дня виборів на адреси українців почали приходити сумнівні листи – із реєстрацією невідомих виборців та на неіснуючі номери квартир. Куди звертатися у разі виявлення подібних фактів, дізнавалися Знай.ua.

Київ та Харків стали лідерами по кількості зареєстрованих виборців на одній адресі – тут було виявлено одразу кілька сотень осіб. Ця інформація одразу призвела до палких обговорень в соціальних мережах.

"У випадку виявлення в попередніх списках виборців невідповідностей, зокрема таких як неправильного включення осіб до списку виборців, особа має право у відповідності до ст. 32 Закону України "Про вибори Президента України" звернутися з заявою до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці", – зазначає адвокат, громадський правозахисник Арсен Марінушкін.

У заяві необхідно розповісти про допущені помилки при складенні попереднього списку виборців із зазначенням всіх виявлених обставин та додати до заяви всі документи, що підтверджують це.

Популярні новини зараз

Бабуся у 23: дівчина потрапила до Книги рекордів Гіннеса через раннього онука

Марічка Падалко змусить чоловіка Єгора Соболєва виховувати четверту "дитину"

Аліна Гросу показала свого красеня-чоловіка Михайла Михайловича: "Дуже схожі"

Юрій Горбунов відлітає з охопленої пожежами Туреччини з вагітною Катею Осадчою: "Треба дочекатися"

Показати ще

"Слід звернути увагу, що така заява може бути подана не пізніш як за 5 днів до дня виборів, інакше, така заява залишається без розгляду. Водночас, про можливу спробу фальсифікації під час формування списків виборців необхідно повідомити також правоохоронні органи", – розповідає адвокат Арсен Марінушкін.

А перевірити правильність даних можна навіть в режимі он-лайн.

Вибори Президента відбудуться вже цієї неділі, тож не проґавте момент та вчасно здійсніть перевірку.

Раніше Знай.ua писав про вибори президента України: людям нагадали, що потрібно перевірити та які документи взяти із собою.

Також Знай.ua повідомляв, що Гройсман вигадав для українців "еліксир безсмертя": до 80 доживуть всі, іншого виходу немає - вік виходу на пенсію будуть поступово підвищувати.