Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пригрозив звільнити голову НАК "Нафтогаз-Україна" Андрія Коболєва, якщо компанія у строк до 24 квітня не встановить ринкову ціну на газ менше 8,55 грн куб. м.

Андрій Коболєв
Андрій Коболєв

Таку заяву у формі ультиматуму було зроблено під час засідання уряду в середу, 17 квітня, повідомляє  OBOZREVATEL.

"Якщо цього не станеться, я ініціюю відставку керівника НАК (Андрія Коболєва. — Ред.). І буду просити український уряд підтримати мою пропозицію. Мені це все вже набридло, як і мільйонам українців. Коли приватні інтереси менеджменту компанії ставлять вище, ніж національні інтереси й інтереси всіх українців", — заявив він.

Гройсман також пригрозив звільнити й інших працівників НАК: 

"Вибачте мене за мою емоційність, але в цьому питанні я буду непохитним. Я наголошую на тому, що всі рішення уряду мають бути виконані. Хто з цим не згоден у Національній компанії — заяву на стіл і пішли гуляти в іншу сферу. Я думаю, що конкуренції таким фахівцям у світі не буде".

Володимир Гройсман

Гройсман поручив главі Міненерго Ігорю Насалику до 24 квітня провести перемовини з "Нафтогазом".

"Повідомити офіційно українське суспільство про ціну з 1 травня. Якщо з 1 травня ціна буде вищою (ніж для бізнесу. — Ред.), то на наступне засідання уряду я готую постанову про звільнення цих керівників... Знову... Хотів сказати — даю 24 години", — заявил він.

Володимир Гройсман

Глава уряду також прокоментував інформацію про виграш "Укрнафти" в Міжнародному арбітражі проти Росії.

"Я вчора прочитав, що виграли новий позов на 44 млн доларів. Знаєте, яка в мене перша думка була? Чи випишуть вони собі премію мільйонів на 5, чи не випишуть?" — резюмував Гросман.

Нагадаємо,  команда Порошенка вражає все більшими і більшими доходами. 

Як повідомляв раніше Знай.ua,  міжнародний валютний фонд давно вимагає від України лібералізувати газовий ринок, однак, очевидно, у Кабінету міністрів інші плани і вони можуть розвиватися на політичному тлі.

Також Знай.ua писав про те, що спікер штабу кандидата у президенти Володимира Зеленського Дмитро Разумков поділився важливою інформацією перед другим туром виборів.