Команда "Рідної країни"  презентувала концепцію "Український Президент – 2019. Як створити парламентсько-президентську республіку за 100 днів".  Пропонувалося у цілком реальні терміни, суто законодавчими змінами – без втручання у Конституцію –створити  дієву парламентсько-президентську республіку і змусити майбутнього президента дотримуватися Конституції, передає прес-центр "Рідної країни". 

Так, вони запропонували 10 кроків для майбутнього парламенту. На їхню думку, необхідно ухвалити ряд важливих законів, зокрема Закон про внесення змін до статті 80 Конституції Україн щодо недоторканності народних депутатів України, Закон «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні слідчі комісії Верховної Ради України», «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне збагачення»,  «Про закони та законодавчу діяльність в Україні», проекти якого в різних варіантах реєструються у Верховній Раді ще з 1997 року, закон про опозицію та повернути до тексту Регламенту Верховної Ради України главу 12, яка унормовувала діяльність парламентських коаліції та опозиції . Також команда "Рідної країни" пропонує ухвалити Виборчий кодекс України (№3112-1 від 02.10.2015),  прийнятий у першому читанні ще 7 листопада 2017 року.

Також необхіднов впорядкувати та привести у відповідність до Конституції України діяльність Адміністрації Президента шляхом ухвалення відповідного закону та внесення положень, які чітко регулюють порядок роботи та повноваження Адміністрації Президента.  Внести до законів «Про національне антикорупційне бюро України», «Про державне бюро розслідувань» та «Про державну прикордонну службу України»  зміни щодо порядку призначення керівництва НАБУ та ДБР, оскільки до повноважень Президента, за Конституцією, не належить призначення керівників цих органів.

Команда пропонує скасувати зміни до закону «Про державну службу», зміни до закону «Про державну службу», законодавчо унормувати роль Президента у призначенні голів МДА, звівши її до перевірки відповідності кандидатур вимогам законодавства. 

На думку "Рідної країни" ці 10 позицій перетворять Україну на парламентсько-президентську республіку не лише юридично, а й фактично; дадуть змогу контролювати діяльність Президента і змусять його діяти винятково в національних інтересах України.

Нагадаємо, Микола Томенко висловив свою позицію щодо другого туру виборів.

Як повідомляв раніше Знай.ua,  у мережі розгораються суперечки з приводу прийнятого президентом рішення про звільнення губернатора Одеської області Максима Степанова. 

Також Знай.ua писав про те, що столиця продовжує потерпати від управлінських рішень київської влади.