Суд вдруге розглянув справу про незаконне використання обличчя Путіна у передвиборчій кампанії Порошенка

Представники “Національного Корпусу” зібралися під будівлею апеляційного суду у Києві, вимагаючи справедливого рішення у справі про незаконну передвиборчу агітацію за Петра Порошенка. Активісти повідомили, що після виборів вони систематизують усю зібрану інформацію про подібні порушення з боку «БПП», подадуть позови та прослідкують, щоб по кожному із них були винесені законні рішення.

Про це повідомляється на каналі політичної партії “Національний Корпус” в Youtube.

Сьогодні, 20 квітня, у будівлі Шостого апеляційного адміністративного суду міста Києва відбувся розгляд позову від громадян про порушення передвиборчого законодавства з боку команади кандидата в президенти Петра Порошенка. Зокрема, йдеться про проведення незаконної агітації за ще чинного президента, для якої використовувалося зображення громадянина іноземної держави, очільника країни-агрессора – Володимира Путіна.

На думку позивачів, у штабі Петра Олексійовича не мали жодного права вдаватися до такого “прийому”, оскільки він суперечить вимогам українського законодавства. Зважаючи на це громадяни вимагають притягнути до відповідальності керівництво Центральної виборчої комісії, адже саме ЦВК має реагувати на такі порушення під час виборів та відповідним чином їх присікати, однак, у даному випадку контролюючий орган не вживав жодних заходів.

Крім того, позивачі заявили про протиправне використання під час нинішніх виборів адміністративного ресурсу. У вказаному порушенні громадяни також звинуватили представників чинної влади та команду Петра Порошенка, яка, за їхньою інформацією, незаконно залучала до агітації за свого кандидата представників бюджетних установ.

Зауважимо, за словами керівника центрального штабу політичної партії “Національний Корпус” Родіона Кудряшова, сьогоднішня акція організована на підтримку позова щодо злочинної бездіяльності ЦВК під час нинішніх президентських виборів.

“ЦВК легалізує підкуп виборців, ігнорує використання обличчя Путіна на бордах. Там не здатні дати чіткої оцінки деяким діям кандидатів у президенти. Усі ті маніпулятивні речі, які сьогодні використовують у штабі Порошенка, просто ігноруються. Сьогодні є можливість оскаржити цю бездіяльність у суді”, – прокомментував Родіон Кудряшов.

У завершенні свого імпровізованого виступу під будівлею суду він також звернувся до українців, нагадав про важливість завтрашньої дати, 21 квітня – другий тур президентських виборів, та попросив людей зробити чесний вибір, а не “за гречку”.

За словами представників “Національного Корпусу”, у рамках нинішньої передвиборчої кампанії їхніми прибічниками та активістами було зафіксовано ряд порушень виборчого законодавства. У партії пообіцяли, що, незалежно від підсумків другого туру, усі справи по таким порушенням будуть доведені до кінця.

“Наступного тижня “Національний Корпус” продовжить збирати заяви але вже від постраждалих у результаті протиправних дій “бригади” Порошенка у рамках його каденції на посаді президента. Кожен фігурант таких позовів має відповісти перед законом незалежно від свого рангу”, – прокоментували у політичній партії.

Нагадаємо, що 16 квітня у київському суді вперше розглядався позов щодо незаконності передвиборчої агітації за кандидата в президенти Петра Порошенка: а саме – з приводу протиправного використання зображень очільника держави-агресора Володимира Путіна. Однак, тоді суд нічого протиправного ані в діях команди президента, ані в бездіяльності ЦВК не побачив. Станом на зараз це рішення активісти намагаються опротестувати.