Команда новообраного президента України Володимира Зеленського вже почала активну роботу. Вони підготували законопроект про введення загального декларування доходів українців.

Про те розповів член команди Зеленського Данило Гетьманцев в інтерв'ю виданню "Цензор. НЕТ".

Гетьманцев - юрист та експерт у питаннях податкової і фінансової політики команди Володимира Зеленського. Він зазначив, кого саме будуть стосуватися нововведення.

"Ми не чіпатимемо тільки тих, хто отримує доходи від держави. Скажімо, пенсіонерів. Загальне декларування – це та фішка, яка дозволить нам підходити по-європейськи до питання. Не тільки вимагати від держави, а й від себе. Ось ви знаєте, скільки у цьому місяці заплатили державі? Зазвичай людям важко відповісти на це питання. Ви не відчуваєте, "скільки" вам коштує держава", – заявив він.

Окрім того, Данило Гетьманцев підтримав проведення податкової амністії в Україні, яка стосуватиметься "всіх, але не чиновників", тому що вони "вже давно вивели свої капітали та подають електронні декларації".

Радник Зеленського з фінансових питань навів приклад Аргентини. Там у 2016 році прийшов новий президент Маурісіо Макрі, який провів амністію капіталу та закликав повернути гроші в країну. Це дозволило вивести 117 мільярдів доларів, не тільки в грошах, але і в інших активах.

На його думку, амністувати потрібно не тільки капітал, але й нерухомість, яка є в Україні та за кордоном, інші цінності. Гетьманцев також уточнив, що в проекті закону записано, що на доходи, отримані злочинним шляхом, амністія не поширюється.

"Якщо якийсь умовний корупціонер скористається амністією, а потім буде доведено, що він є злочинцем, гроші будуть конфісковані. За кримінальним кодексом", – резюмував Гетьманцев.

Нагадаємо, що Коломойський назвав утопією проведення переговорів з олігархами та порадив Зеленському розмовляти з ними індивідуально.

Як повідомляв раніше Знай.ua, Володимир Зеленський вразив "мешканців" Верховної Ради: "Вперше нормальний президент".

Також Знай.ua писав про те, що у Зеленського назвали найперший пріоритет на посаді президента: неочікуваний вибір.