Якого числа і де саме: у Верховній Раді чи в іншому місці, відбудеться інавгурація обраного президента України Володимира Зеленського, - досі не знає ніхто. А тим часом у Верховній Раді зареєстрували вже шостий проект постанови щодо проведення інавгурації Зеленського.

Позафракційний нардеп, єдиний член депутатського об'єднання "За Зеленського" Віталій Купрій зареєстрував в парламенті України новий проект постанови про призначення дати інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського на 26 травня. Проект постанови № 10270-5 розміщено на сайті Верховної Ради.

"Провести 26 травня 2019 року о 10 годині в сесійній залі Верховної Ради України урочисте засідання Верховної Ради України, присвячене складенню присяги Українському народові новообраним президентом України", - йдеться в документі.

Таким чином в парламенті вже зареєстровано п'ять проектів постанов з трьома датами інавгурації президента - 19, 20 і 26 травня. При цьому лише Купрій пропонує провести інавгурацію 20 або 26 травня.

Проекти постанов інших авторів пропонують провести інавгурацію в неділю 19 травня.

Один з проектів передбачав проведення урочистої присяги 1 червня, проте в суботу 11 травня нардеп від "БПП" Олександр Сугоняко відкликав свій проект постанови.

Популярні новини зараз

Пішов з життя знаменитий експерт шоу "Пусть говорят" Сергій Заграєвський

У клієнта ПриватБанку загадково зникли майже 4 мільйони - повернулися ні звідки

Лорак зворушливо обняла "вагітний" животик - "Єгор Гліб буде найкращим татом"

Герметична свинцева труна віком у півтора тисячоліття - вчені відкопали моторошну знахідку з невідомим вмістом

Показати ще

Зазначимо, що пройшло уже 22 дні після виборів, а з датою інавгурації Володимира Зеленського досі не визначились.

У штабі переможця Зеленського та в політичних колах своєрідним вододілом для всього українського політикуму вважають дату 27 травня. Справа в тому, що Конституція України не дозволяє припиняти достроково повноваження парламенту в останні 6 місяців його роботи. Оскільки присягу нардепи приймали 27 листопада 2014 року, саме від 27 листопада і відраховується шестимісячний термін.

У той же час, за законом, дата вступу на посаду глави держави має бути не пізніше, ніж через 30 днів після оголошення результатів виборів.  Центральна виборча комісія офіційно оголосила результати другого туру президентських виборів та визнала Зеленського обраним президентом України 30 квітня.

Отже, призначити інавгурацію можуть і на дату після 27 травня і це не буде суперечити закону. Однак, це позбавить Зеленського права достроково розпустити парламент.

Нагадаємо, у Зеленського готовий проект розпуску Верховної ради

Як повідомляв портал Знай.ua, депутати знову перенесли дату інавгурації Зеленського.

Також Знай.ua писав, попередні президенти склали присягу через різну кількість часу після оголошення результатів виборів: Леонід Кравчук став президентом через 4 дні,  Леонід Кучма – через 9. А після другого терміну — 16 днів. У 2004-му Віктор Ющенко став президентом через 26 днів. А у Віктора Януковича на підготовку пішло 14 днів. Петро Порошенко вклався в 13 днів.