Петро Порошенко в останні дні свого чинного президентства намагається узурпувати владу.

Так, незважаючи на те, що чинний гарант п'ять років розповідав про те, як позбавив себе повноважень впливу на суд, про судову реформу та незалежність суду, в останні дні свого президенства підписав укази, яким призначив нових членів Вищої Ради Правосуддя.

Для цього Порошенко спочатку уповноважив самого себе призначати членів Вищої Ради Правосуддя (ВРП) без конкурсу і тут же здійснив ці призначення на підставі нового, затвердженого самим же ним порядку.

Про це повідомив колишній заступник голови Адміністрації президента України, юрист Андрій Портнов, зазначивши, що цими указами Порошенко, по суті, узурпував владу.

Так, у понеділок, 13 травня, чинний глава України Петро Порошенко підписав укази №217 / 2019 і №218 / 2019, призначивши членів Вищої Ради правосуддя. Укази опубліковані на сайті президента.

Популярні новини зараз
Тренер "Ліги сміху" Ігор Ласточкін пояснив, за що так жорстоко росіяни мстять українцям: "Вони в нужниках тонуть..." Українці майстерно знущаються над орками на Херсонщині: одразу й не помітиш Ірина Білик здала Таїсію Повалій та Ігоря Ліхуту з потрохами: "Радіє з того, що відбувається з нами тут" Сергій Притула не зміг зняти гроші з благодійного рахунку і віддав свої пів мільйона: "Який я тоді волонтер"
Показати ще

Як випливає з документів, президент постановив призначити Ісакова Михайла Григоровича і Василенка Андрія Володимировича членами Вищої ради правосуддя.

Скріншот: president.gov.ua

Скріншот: president.gov.ua

Нагадаємо, що в ВРП за квотою Президента претендували наступні особи:

Рибченко Олександр Георгійович
Денисюк Петро Дмитрович
Камінський Олексій Маркович
Василенко Андрій Володимирович
Омельчук Олег Миколайович
Сасевич Олександр Михайлович
Загородній Анатолій Федорович
Ісаков Михайло Григорович
Красовський Костянтин Юрійович
Марінів Володимир Іванович
Карпинец Василь Іванович
Базов Віктор Петрович
Власова Анна Петрівна
Лелюх Людмила Петрівна

За словами екс- заступника голови АП Андрія Портнова, такого нахабства не допускав ще ніхто в історії України, адже цим указом Порошенко здійснив пряму узурпацію влади.

Останнім часом чинний президент Петро Порошенко активно роздає посади та нагороди.

Нагадаємо, Порошенко нагородив голову Європейської Ради Дональда Туска орденом Ярослава Мудрого.

Як повідомляв портал Знай.ua, Порошенко присвоїв голові СБУ Василю Грицаку звання "Героя України" та нагородив орденом "Золота Зірка".

Також Знай.ua писав, 6 травня чинний президент Петро Порошенко призначив нового командувачем операцією об'єднаних сил.