Президент Володимир Зеленський прокоментував відмову Верховної Ради включити до порядку денного законопроект про зміну виборчого законодавства, який нардепи буквально "відфутболили" під час позачергової сесії у середу, 22 травня.

Володимир Зеленський

Відповідний коментар глава держави опублікував на своїй сторінці у  Facebook.

Зеленський вважає: те, що Верховна Рада України не включила до порядку денного законопроект про зміну виборчого законодавства, є свідченням небажання політиків старої формації міняти стару систему.

"Верховна Рада провалила законопроект про зміну виборчого законодавства. Старі політики обрали стару систему, тому що тільки вона дає їм шанс подовжити політичне життя. Вони розраховують за гроші та гречку знову пролізти у Верховну Раду. Але я переконаний, що вони помиляються. І навіть в мажоритарних округах ви виберете нових політиків, здатних змінити країну не на словах, а на ділі. Так що? Зробимо їх разом? 21 липня", — зазначив він, звертаючись до українців.

Володимир Зеленський

Варто нагадати, що в середу, 22 травня, нардепи зібралися на позачергове пленарне засідання Верховної Ради.

Подробиці із зали парламенту повідомляє кореспондент Знай.ua.

В ході засідання народні обранці мали розглянути законопроект президента Володимира Зеленського "Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку зі зміною виборчої системи для виборів народних депутатів України".

Пропонувалося знизити прохідний бар'єр з 5% до 3% та скасувати мажоритарну систему.

Однак ініціативу президента не вдалося включити до порядку денного - на це не вистачило голосів.

Нагадаємо,  у вівторок, 21 травня, президент Володимир Зеленський разом із лідерами фракцій  Верховної Ради домовився про розпуск парламенту і позачергові вибори.

Верховна Рада
Верховна Рада

Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на заяву команди новообраного глави держави.

Як повідомляв раніше Знай.ua, під час церемонії інавгурації Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради восьмого скликання.

Верховна Рада
Верховна Рада

Також він окремо попросив депутатів не розслаблятися та протягом двох найближчих місяців ухвалити ряд важливих законів, зокрема про скасування депутатської недоторканності, ввести кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та нарешті прийняти довгостраждальний виборчий кодекс.

Також Знай.ua писав про те, що  учитель історії з т\с "Слуга народу", якого зіграв відомий комік Володимир Зеленський, на екранах стає президентом країни.