Політолог Юрій Романенко оцінив шанси топових політичних сил, які заявили про намір балотуватися у Верховну Раду України - зокрема, мова йде про партії "Слуга народу" Володимира Зеленського, "Європейська солідарність" Петра Порошенка, "Голос" Святослава Вакарчука і "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

Читай Знай.ua у оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь! 

Верховна Рада
Верховна Рада

Відповідним відео політолог поділився на своєму каналі в УouТube.

"Партійні з'їзди в минулі вихідні позначили дуже цікаву тенденцію до радикального оновлення політичної еліти. Аналіз списку партії "Голос" на чолі зі Святославом Вакарчуком та презентація "Слугою народу" першої сотні списки показують, що оновлення в наступній Раді буде радикальним. Рубікон, про який Український інститут майбутнього говорив в минулому році Україна перейде, може бути, не в оптимальному, але в непоганому форматі", - зазначив експерт.

Верховна Рада України
Верховна Рада України

Читай Знай.ua у оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь! 

"Зараз перспектива Вакарчука далеко не блискуча, як про це намагаються сказати. "Голосу" прогнозують 20%, але я думаю, що ці цифри не відповідають дійсності. Але не варто забувати,що на патріотичному полі Вакарчука впевнено зайняв позиції Володимир Зеленський зі "Слугою народу".

"Непросто в парламентських виборах доведеться як Порошенко, так і Юлії Тимошенко. Українці піймали хвилю відторгнення старих еліт, - зараз це ключова проблема Тимошенко, Порошенка та інших гравців. Тому їм на цих виборах до парламенту доведеться несолодко", - вважає Романенко.

Юлія Тимошенко
Юлія Тимошенко

"На нинішніх виборах до парламенту досить жорсткі правила гри. Останні соціологічні опитування свідчать високі рейтинги партії президента. Після інавгурації рейтинги Зеленського та "Слуги народу" підвищився. Чому? Тому що люди люблять "різкі кроки", - розпуск парламенту сподобався, перші кроки в кріслі глави держави - теж. Тому, враховуючи таку динаміку, можна прогнозувати хороший результат входження "Слуги народу" в Раді", - резюмував Юрій Романенко.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський адресував послання автора скандальної петиції.

Як повідомляв портал Знай.uа, Рада національної безпеки і оборони України провела термінову нараду.

Також портал Знай.uа писав, що петиція за відставку Зеленського з дня оприлюднення набрала більше 60 тисяч голосів.