Т.в.о. голови Служби безпеки України Іван Баканов призначив своїм заступником генерал-майора Анатолія Калюжняка, який у часи Віктора Януковича обіймав посаду заступника начальника ГУ "К" СБУ і підпадає під люстрацію.

Калюжняк вирішив відповісти на всі звинувачення на свою адресу и пролити світло на ситуації, які так турбують українців. Він дав интерв'ю виданню the Бабель.

На питання про те, чому він звільнився в 2015 році, він відповів коротко:

"Після проведення в службі організаційно-штатних змін я вирішив спробувати свої сили в приватних бізнес-структурах. Це приватні компанії в сфері безпеки."

Популярні новини зараз
Росіяни можуть завдати масованого удару іранськими дронами Shahed-136, у небезпеці навіть столиця Екстрасенс Людмила Хомутовська передбачила смерть путіна в найближчі місяці і назвала терміни закінчення війни в Україні В Україні зросте ціна на картоплю, яка до останнього "тримала" планку: у чому причина Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Не забув він згадати і про ті три квартири, яким володіє. Калюжняк стверджує, що всі вони були задекларовані під час служби в СБУ. Коли його в червні 2019 року призначили на посаду, то провели перевірку і жодних порушень не виявили.

Також, він прокоментував свої цілі повернення в структуру:

"Після розмов з Іваном Бакановым я зрозумів, що наші погляди на реформування і подальшу роботу Главку повністю збігаються. Перед нами стоїть амбітна і складна мета. Мій досвід дозволить взяти участь у цих процесах і досягти поставленого результату."

На рахунок того, чи підпадає він під люстрацію, Анатолій відповідає однозначно:

"У 1992 році я закінчив курси Служби нацбезпеки України. Мій курс був перший, який закінчив навчання при незалежній Україні, я давав присягу виключно українському народу. Я обіймав посаду керівника Головної інспекції СБУ. Це підрозділ, у відповідності з положеннями, не є відокремленим. Тому посаду його керівника не підпадає під закон про люстрацію."

Він стверджує, що заяви про те, що він був одним з авторів плану "Бумеранг" по захопленню Будинку профспілок не відповідають дійсності:

"Я не тільки не був автором цього плану, а навпаки - за вказівкою керівництва СБУ виконував окремі доручення Генеральної прокуратури щодо встановлення обставин розробки плану «Бумеранг» та кола причетних до цього. Ми провели службове розслідування щодо можливої причетності співробітників спецслужби до подій на Майдані. Всі матеріали передані в Генпрокуратуру і за ним розпочато кримінальні провадження. У ГПУ не було ніяких претензій у необ'єктивності розслідування, затягування виконання окремих доручень ГПУ та організації співпраці."

Калюжняк відповідально заявив, що не брав участі у розробці будь-яких планів проти учасників Революції Гідності.

Так само, він розповів і про ті завдання, які стоять перед ним:
"Завдання керівництва дуже чітке: викорінити корупційні схеми, тіньовий бізнес, контрабанду і повернути довіру суспільства до СБУ. Нападки на нашу команду, які поширюють окремі ЗМІ та« експерти », свідчать про те, що ми на правильному шляху. Служба готова до прозорого співробітництва із засобами масової інформації, особливо журналістів-розслідувачів ".

Нагадаємо, Міністерство Люстрації звернулося до президента Володимира Зеленського у зв'язк з призначенням Баканова.

Як повідомляв портал Знай.ua, експерт застеріг Зеленського від призначень корупціонерів у СБУ

Також Знай.ua писав, Зеленський призначив Абромавичуса в Укроборонпром