Стало відомо, що новий законопроект, що дозволяє Вищому антикорупційного суду України (ВАКС) розглядати тільки справи про топ-корупції, необхідно прийняти до початку його роботи. Про це заявила обрана народним депутатом від політичної партії "Слуга народу" Анастасія Красносільска.

Чудові новини!

Тепер Знай.ua став ще ближче і доступніше. Швидше завантажуй додатки для Android або IOS і залишайся в курсі останніх подій. Усе це у неповторній подачі журналістів нашого порталу!

Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Популярні новини зараз
"Мета – добити до березня": експерт назвав місто, яке рф планує "розбомбити" За вхідні дзвінки доведеться платити: Lifecell попередив про зміни "Бусифікації" більше не буде? Суд заборонив ТЦК "пакувати" чоловіків Школи переходять на дистанційне навчання
Показати ще

"Про законопроект про підсудність антикорупційного суду. Насправді дуже важливо спробувати прийняти цей законопроект до моменту запуску суду - до 5 вересня", - повідомила Красносільска.

З її слів випливає, що це необхідно, щоб не захаращувати ВАКС справами, не пов'язаними з топ-корупцією.

"Зараз ситуація така, що, за підрахунком судової адміністрації, Антикорупційний очікує 3 тис. 500 або 3 тис. 700 справ. Для 38 суддів це багато. Більш того, з цих 3,5 тисяч справ лише 200 справ (близько 5%) стосуються топ-корупції", - підкреслила вона.

Варто відзначити, що з такою великою кількістю справ суддям буде досить важко досягти результатів, "суд фізично не впорається", і його робота буде заблокована.

Також Анастасія нагадала, що ідея президентського законопроекту полягає в тому, щоб сфокусувати його діяльність на справах з топ-корупції. За її словами, якщо не будуть внесені зміни в закон і підсудність ВАКС не буде змінена, то відмовитися від отриманих справ суд не зможе.

Нагадаємо, що Петро Порошенко зізнався і вирішив покаятися у скоєному.

Як повідомляв портал Знай.ua, новий указ Зеленського знищить головну проблему України.

Також портал Знай.ua писав, що нова Антикорупційна стратегія "Слуги народу" буде спрямована на переказ послуг в онлайн і охоплення напрямків з ризиком корупції.