Адміністративна реформа в частині скорочення та реорганізації міністерств і відомств є першим масштабним проектом Офісу Президента Володимира Зеленського, повідомляють delo.ua.

Вже з вересня новий Кабінет міністрів почне працювати в оновленому форматі. Як повідомили, скорочення торкнеться як мінімум 5 міністерств і майже 500 осіб. Попередня настільки важлива реорганізація державної моделі управління (в тому числі і Кабміну), системи міністерств і відомств в Україні була проведена у 2010-2011 роках (так звана "адміністративна реформа"). Тоді були реорганізовані десятки міністерств. На основі державних комітетів були створені державні служби, державні агентства, які формально підпорядковані міністерствам. Реформа здійснювалась на основі указу президента Віктора Януковича після повернення норм Конституції в редакції 1996 року, яка дозволила президенту створювати державні органи влади. У період свого президентства Петро Порошенко теж скористався правом змінювати кількість міністерств, збільшивши їх кількість.

Популярні новини зараз

Колишній прем'єр-міністр приголомшив правдою Путіна: "Уже не частина моєї країни"

В Офісі президента вирують емоції, Богдана вивели з себе остаточно: "Що це за разводняк?!"

Головне за ніч: скасування строкової служби в ЗСУ, позбавлення субсидій та "конфіскація" української землі

Скандальне весілля Собчак дійшло до глави РПЦ: "Відлучити від церкви!"

Показати ще

"Рано чи пізно ми повинні будемо піти на зменшення державного апарату, щоб скоротити видатки бюджету і привести кількість співробітників до європейських стандартів через підвищення навичок їх функціоналу. Тим більше, що резерви для цього воістину величезні. На сьогоднішній день багато міністерства надзвичайно малоефективні, обтяжені масою зайвих ланок і незліченною кількістю надлишкових функцій", — говорить новообраний народний депутат від "Слуги народу" Олена Мошенець. До того ж, ліквідація дублюючих функцій, на її думку, підвищить власну відповідальність чиновників і знизить корупційні ризики. Оптимальним у "Слуги народу" бачать складу з 15-16 міністерств з одним віце-прем'єром, який буде заміняти главу уряду в моменти його відсутності. При цьому в ОП проти вільних віце-прем'єр-міністрів.

Нагадаємо, Лесев розповів, коли Зеленський принесе мир на Донбас.


Як повідомляв раніше Знай.uа є два кандидати на крісло віце-прем'єра.


Також Знай.uа писав про те, що українці будуть відзначати нове свято.