У Національному банку України заявили, що бюджет може чекати секвестр. Це означає необхідність  перегляду державних видатків у бік зменшення через недостачу коштів на значні потреби.

Так аситуація склалася завдяки сезонному "стрибку" в сільському господарстві, зростанню роздрібного товарообороту у січні-червні на 10,3% та прибутку банківського сектору".

Чудові новини!

Тепер Знай.ua став ще ближче і доступніше. Швидше завантажуй додатки для Android або IOS і залишайся в курсі останніх подій. Усе це у неповторній подачі журналістів нашого порталу!

з'їзд партії "Слуга народу"
з'їзд партії "Слуга народу"

План за доходами загального фонду держбюджету виконано на 94%. Перевиконання на рівні 5% зберігається за доходами від податку на доходи фізичних осіб та на прибуток. У випадку з цими податками далося взнаки зростання мінімальної зарплати та покращення фінансового самопочуття бізнесу.

Рівень виконання загального фонду бюджету за видатками - 91%.

У звіті Нацбанку зазначають, якщо нинішня динаміка доходів збережеться, це збільшує вірогідність секвестру бюджету. Адже значні короткострокові потреби в погашенні й обслуговуванні боргу обмежуватимуть можливості уряду у фінансуванні дефіциту бюджету.

Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Основними причинами недобору коштів Нацбанк вважає падіння курсу валют та, відповідно, надходжень від податку на додану вартість від імпорту, а також зростання обсягів відшкодування ПДВ.

За словами представникыв НБУ, виконання бюджету залежить від відповідності його показників економічній реальності. Відхилення макрореалій від прогнозу - одна з підстав для коригування кошторису.

Нагадаємо, Зеленський пояснив наслідки повернення Росії до G8: що буде з Кримом, Донбасом та політв'язнями.

Як повідомляв Знай.uа, у Зеленського планують скоротити кількість чиновників і міністерств: попросили на вихід.

Також Знай.uа писав, Зеленський вирішив роздавати пенсії направо й наліво: до чого тут ізраїльтяни.