Відповідно до поданого на розгляд Верховної Ради IX скликання законопроекту президента України Володимира Зеленського про покарання за незаконне збагачення, у якості покарання передбачається позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років із забороною заняття певних посад протягом трьох років та конфіскація активів, визнаних набутими внаслідок корупційних правопорушень, передає "ZN,UA".

"Законопроект передбачає доповнення Кримінального кодексу України відповідною статтею 368-5, що передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Як свідчить пропонована стаття, кримінальну відповідальність тягне придбання особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більш ніж на 12 тисяч неоподатковуваних мінімумом доходів громадян перевищує його доходи". йдеться в повідомленні

Чудові новини!

Популярні новини зараз

У Пенсійному фонді пішли на поступки українцям: що змінилося

Зірка "Євробачення" відмовилася від російського громадянства заради України: три роки мріяла про це

"Я припинила виходити з дому": онкохвора Заворотнюк розповіла про серйозні проблеми з психікою

Пальчевський дав пораду Олені Зеленській: "До чортової матері розігнати..."

Показати ще

Тепер Знай.ua став ще ближче і доступніше. Швидше завантажуй додатки для Android  або IOS і залишайся в курсі останніх подій. Усе це у неповторній подачі журналістів нашого порталу!

Під активами в законопроекті пропонується розуміти:  

  • грошові кошти (у тому числі готівкові кошти, кошти, які знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні в банках або інших фінансових установах);
  • інше майно;
  • майнові права;
  • нематеріальні активи;
  • обсяг зменшення фінансових зобов'язань;
  • роботи або послуги, надані особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Державними органами, які займаються визначенням законності придбання активів, збором доказів корупційних діянь та реалізацією механізму конфіскації у законопроекті запропоновано вважати Вищий антикорупційний суд, Державне бюро розслідувань і Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів.

Нагадаємо, раніше Зеленський визначився з кандидатом на пост прем'єра: хто займе місце Гройсмана.

Також Знай.uа писав, що таємний радник президента випхає Гройсмана з крісла.

Ще Портал Знай.uа повідомляв, що Абромавічус з команди Зеленського показав, яке спадщина залишили "свинарчуки".