Команда президента України Володимира Зеленського прагне скасувати обов'язковий призов до армії. Збройні сили країни планують перевести на стандарти НАТО.

В Міноборони наголошують, що це відбудеться не скоро, але відміна обов'язкового призову стала метою голови відомства Андрія Загороднюка.

призыв 2019
призыв 2019

"Це моя персональна мета. Це не буде скоро, це не буде протягом року, але це моя персональна мета – скасувати призов. І це позиція держави взагалі, що ми рухаємось до професійної армії згідно зі стандартами НАТО, яка підготовлена, оснащена. І головне – що кожен військовослужбовець повинен знати своє місце, у нього має бути чітка військова кар’єра і захищені права. Так, щоб ми могли конкурувати при відборі за кращих людей", – заявив Загороднюк.

Міністр оборони вже не вперше говорить про такі плани, в кінці вересня чиновник повідомляв, що в Міністерстві відбувається перегляд структури ЗС, і після того, як буде проведений повний огляд, можна буде говорити про строки.

Популярні новини зараз
За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня Боржникам виплатять допомогу, щоб розрахуватись за комунальні послуги: кому випаде унікальний шанс Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Водночас Загороднюк запевнив, що відмовитися від обов'язкового призову цілком реально.

Народна депутатка України Ірина Верещук упевнена, що Україна має переходити на стандарти НАТО та створювати професійну контрактну армію, та це не відбудеться ні цього року, ні навіть наступного.

Нагадаємо, що і сам президент Володимир Зеленський у своїх передвиборчих обіцянках також заявляв про наміри відмінити призов та зробити армію добровільною.

Варто зазначити, що протягом жовтня-грудня в Україні триватиме осінній призов громадян на строкову військову службу. Наприкінці вересня військові комісаріати Києва передали до Національної поліції майже 35 тисяч справ на киян, які ухиляються від призову на строкову військову службу.

Нагадаємо, що Пальчевський з гумором нагадав Зеленському про "посадки": "Яку весну мав на увазі президент?".

Як повідомляв портал Знай.uа, Путін намагався розв'язати ще одну війну: відправив два контейнери грошей, деталі.

Також портал Знай.uа писав, що Богдан відповів на головне питання українців про продаж землі: хто та коли зможе отримати заповітні "сотки".