Дострокові вибори мера Києва і депутатів Київської міської ради залишаються одним з найцікавіших, але так і не вирішених питань. Якби був прийнятий новий закон про столицю, то вибори в Києві могли б провести вже 8 грудня. Однак, цього вже не відбудеться. У різних політологів є своя точка зору з приводу того, коли ж все-таки нарешті пройдуть вибори мера Києва.

Володимир Фесенко, політолог, думає, що кияни підуть на голосування навесні або восени 2020 року, як повідомляє портал Сьогодні:

"Я думаю, що вибори мера Києва і Київради відбудуться не раніше весни 2020 року. Або разом з місцевими виборами по всій країні у жовтні 2020 року, що більш імовірно. Судячи з того, що наразі не особливо форсують прийняття нового закону про столицю, це свідчить про те, що немає сенсу з цим питанням поспішати. Навіть якщо законопроект приймуть у Верховній Раді в кінці цього року, немає сенсу навесні проводити позачергові вибори в Києві, щоб через кілька місяців знову переобирати київську владу. Так, у вересні цього року були плани провести позачергові вибори в Києві, і вони повинні були відбутися в грудні, але потім від їх проведення відмовилися."

Вибори в Україні, Капитал
Вибори в Україні, Капитал

Володимир Прокопів, спікер Київміськради, теж підтримує думку, що на вибори в грудні 2019 року вже немає сенсу сподіватися:

Популярні новини зараз
Українцям обіцяють присилати повістки у Viber та Telegram: технічно все готово — оновлено Тепла в батареях більше не буде: влада декількох областей та міст попередили українців У Раді ухвалили закон про нові виплати чиновникам: до 800 тисяч особам з інвалідністю, а 1 млн - у разі загибелі Три дні вихідних на Великдень: українці дізналися, скільки вони відпочиватимуть у світле свято
Показати ще

"Виборів у грудні не буде, оскільки за хронометражем і у відповідності з усіма процедурами це займає певний відрізок часу, а 8 грудня у нас через кілька тижнів, і провести виборчу кампанію вже неможливо. Ходять чутки, що позачергові вибори можуть призначити на березень або квітень 2020 року. Але я думаю, вони теж не відбудуться у визначений відрізок часу. Причин дві. Перша – внутрішня. Щоб дострокові вибори відбулися, потрібно прийняти дуже багато нормативно-правових актів, законів і внести зміни до багатьох кодексів. У тому числі прийняти новий закон про столицю. Друга причина – зовнішня. Нещодавно завершилася сесія Конгресу регіональних і місцевих влад при Раді Європи. Я там очолюю українську делегацію. У мене було кілька зустрічей на вищому рівні, в той числі – з главою Конгресу. Позиція європейського керівництва категорична: проводити позачергові вибори в окремих містах, тому що це комусь вигідно, неприпустимо і суперечить хартії місцевого самоврядування, яка ратифікована Україною. Навіть стримані європейці не соромляться у висловах і кажуть, що в разі проведення таких виборів їхня позиція буде негативною."

На погляд Прокопіва, вибори в Києві відбудуться практично рівно через рік за планом - 25 жовтня 2020 року: "За тією інформацією, якою я володію, вибори мера Києва і Київради пройдуть за планом і відбудуться 25 жовтня 2020 року".

Прокопів також зазначив, що новий закон про столицю, який Рада вже прийняла в першому читанні, принесе не тільки позитивні зміни, але багато того, що може спричинити загрозу для Києва:

"Потрібно справедливо відзначити, що в редакції цього законопроекту є позитивні моменти. Наприклад, відродження районних рад, поділ повноважень голови КМДА і Київради. Але і є багато доповнень, які повинні бути внесені. Інакше закон несе багато загроз для міста. Все залежить від того, яким чином він буде доопрацьований парламентом".

Київська міська державна адміністрація - КМДА
Київська міська державна адміністрація - КМДА

Руслан Бортник, політолог, думає, що закон про столицю уряд може прийняти протягом зими або навесні до 2020 року, оскільки документ ще знаходиться в стадії обговорення:

"Я думаю, що влада поки не буде поспішати з цим законом, оскільки вже зрозуміло, що вибори мера Києва і Київради пройдуть, радше за все, восени наступного року. Поки невідомо під кого, а точніше, під яку саме політичну кон'юнктуру готуватиметься цей закон. У нас, на жаль, закони готуються під кого-небудь... Так, процес підготовки цього документа до другого читання триває, і йде його обговорення. Я не здивуюся, якщо Верховна Рада проголосує цей законопроект у лютому наступного року".

Бортник додає, що поки що в команді Володимира Зеленського не знайшлося вдалої кандидатури, яку б всі змогли підтримати на посаді столичного мера. Саме тому, на його думку, дострокові вибори в Києві не почалися. Він уточнює, що у кандидатів від партії "Слуга народу" у Києві досить низький рейтинг, а в столиці в даний момент відбувається боротьба за сфери впливу.

Бортник уточнює: "Дострокові вибори в Києві так і не було оголошено, і питання про зміну влади в столиці зависло в повітрі. Більш того, президент навіть не призначив нового главу КМДА, хоча має таку можливість".

Як заявляють експерти, депутати чинного складу Київміськради вже почали готуватися до дострокових виборів.

Нагадаємо, раніше Пальчевський стрімко набирає обертів, нові результати соцопитувань.

Також Знай.uа писав, що Андрій Пальчевський наздоганяє Віталія Кличка, соціологи показали нові дослідження.

Ще Портал Знай.uа повідомляв, що Пальчевський прийняв доленосне рішення, "Засунути всіх цих му*аков".