Очільниця Міністерства охорони здоров’я Зоряна Скалецька під час пресконференції у Житомирі 22 листопада заявила, що фінансування програми "Доступні ліки" збільшать вдвічі. Крім того, з 1 квітня 2020 року до програми додадуть більше інсулінів.

"Розшириться програма "Доступні ліки". Фінансування збільшиться вдвічі, а також з першого квітня додані інсуліни. У регіонах є нестача коштів для закупівлі інсуліну. Наступного року цієї проблеми не буде. Ми її вирішуємо включенням до програми "Доступні ліки", – повідомила Скалецька. Зоряна Скалецька

Зоряна Скалецька, фото: Liga
Зоряна Скалецька, фото: Liga

Популярні новини зараз

Для українських пенсіонерів відкриють "особистий кабінет" та перерахують виплати: як це працюватиме

"Сексі!": Каменських в пікантний спідній білизні захопила не тільки Потапа

Степаненко голосно висловилася про весілля Петросяна з молодою коханкою: "Якщо це правда..."

Фріске жива? Шепелєв випадково видав те, що приховувала родина співачки

Показати ще

За програмою "Доступні ліки" медикаменти отримують пацієнти з діабетом ІІ типу — інсулінонезалежним. А для пацієнтів з діабетом І типу — інсулінозалежним — за програмою реімбурсації інсуліну. Таку інформацію надали у МОЗ. 

"Держава за рік покриває більшу частину потреби в інсулінах з державного бюджету, решту мають профінансувати органи місцевого самоврядування. У тих областях, в яких місцева влада виконує свою частину зобов'язань, програма працює безперебійно і всі пацієнти вчасно отримують потрібні ліки. Переважна більшість проблем з нібито відсутністю інсулінів сьогодні виникають саме через невідшкодування місцевою владою аптекам вартості потрібних пацієнтам препаратів", – йдеться у повідомленні. МОЗ

Зоряна Скалецька, фото: Слово і діло
Зоряна Скалецька, фото: Слово і діло

Чинна редакція Реєстру лікарських засобів від 15 серпня 2019 року містить 254 препарати, що підлягають реімбурсації, тобто повному або частковому відшкодуванню для населення. Серед них препарати для лікування серцево-судинних захворювань (195), препарати для лікування діабету другого типу (45), препарати для лікування бронхіальної астми (14). Безоплатними для пацієнтів є 78 з них, інші передбачають невелику доплату.

Нагадаємо, раніше Скалецька розповіла, як зміниться медицина в Україні

Як повідомляв портал "Знай.ua", Скалецька розповіла українцям про головну загрозу здоров'ю

Також "Знай.ua" писав, що українцям пояснили, як отримати безкоштовну медичну допомогу