Відновлення імпорту електроенергії з РФ, яке розпочалося через "поправку Геруса" – це пряма капітуляція України перед російськими загарбниками, винні мають понести відповідальність. Про це заявив голова правління ГО "Центр допомоги і адаптації ветеранів, інвалідів, бійців АТО та інших учасників бойових дій" Володимир Лютий, повідомляє Обозреватель.

"Це є пряма капітуляція української держави перед російськими загарбниками. Напряму, як ми говоримо, це зрада нашого на даний час керівництва держави, за яку вони будуть відповідати, нести дуже велику відповідальність перед народом", – заявив Лютий.

На його думку, такі дії підпадають під звинувачення у державній зраді, за яку передбачено відповідальність.

"Державна зрада почалася з того, що ні одне рішення не винеслося на публічне обговорення. По законодавству вони повинні ухвалювати відкрито, обговорювати. Знаєте, як зібралися два злодії в законі і порішали, що їм робити. Це зрада", – сказав Лютий.

Він вважає, що через імпорт електроенергії нині Україну свідомо знову підсаджують на енергетичну голку Кремля. "Нас знову вертають на 10 років назад і садять на голку Росії", – зазначив Лютий.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", в який глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював поправку, яка дозволила комерцінйий імпорт електроенергії. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі. Проте, з 1 жовтня розпочався імпорт електроенергії з Росії, який у листопаді зріс утричі у порівнянні із жовтнем та зайняв 15% українського ринку. Внаслідок цього зупиняються українські ТЕС та шахти.

Популярні новини зараз

Головне за 26 листопада: від 62 тисяч за пологи, соцдопомога у 100 тисяч, перший суперник збірної України на ЧС-2022 і "беззаконня" Тіни Кароль

Українцям вимагають заборонити куріння не тільки в громадських місцях, а й у себе вдома: подиміти на балконі не вийде?

Головний хореограф "Танці з зірками" Шоптенко зробила гучну заяву перед фіналом: "Відправлюся на..."

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Показати ще

Раніше народний депутат України, член фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко заявив, що імпорт електроенергії з РФ означає, що ми фінансуємо енергогалузь країни-агресора замість власної. На його думку, ситуацію щодо відновлення імпорту електроенергії з РФ має розслідувати Служба безпеки України.