Підозрювані у вбивстві Шеремета хотіли вбити волонтерку Марусю Звіробій, зробивши її "сакральною жертвою". Метою таких дій вони ставили дестабілізацію суспільства.

У четвер, 12 грудня, Міністерство внутрішніх справ провело екстрений брифінг, присвячений затриманню підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

У брифінгу взяли участь президент Володимир Зеленський та генпрокурор Руслан Рябршапка.

Брифінг провели очільник МВС Арсен Аваков та начальник кримінальної поліції Євген Коваль, які прозвітували про хід розсліування.

В ході звіту Євген Коваль назвав виконавців злочину: подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко та музикант і доброволець Андрій Антоненко

Популярні новини зараз

У 2020 році пенсії збільшать втричі: кому пощастить відхопити ласий шматок

"Солдати без розпізнавальних знаків": Одесу сполохала колона військової техніки в місті

"Які великі": донька Полякової Маша влаштувала з мамою битву бікіні в спекотній Мексиці

Жінки йтимуть на пенсію у 55: Зеленський вніс поправки до закону 4-х річної давності

Показати ще

Кузьменко Юля (″Лиса″) працює в Охмадиті, і справді надавала допомогу АТОвцям. Однак, останнім часом неодноразово у розмовах з близькими висловлювала радикальні погляди і обговорювала різна сценарії дистабілізацію ситуації в країні. Зокрема, залучення військових і проведення обстрілу в Києві з реактивної артилерії.

В одній з таких розмов Кузьменко запропонувала чіткий сценарій з дестабілізації ситуації шляхом обрання так званої ″сакральної″ жертви з кола відомих і популярних у суспільстві осіб, а саме, жінок.

“Співрозмовниці у цьому контексті згадують свою близьку знайому — відому волонтерку та активістку Марусю Звіробій, як можливу сакральну жертву. Вбивство цієї особи допомогло б дестабілізувати ситуацію в країні"”, - сказав Коваль.

В ході брифінгу оприлюднили запис телефонної розмови, в якій Кузьменко обговорювала вчинення протиправних дій щодо Марусі, які мали б сколихнути суспільство.

″Нам потрібно, по-перше, хорошого психіатра, по-друге, хорошого режисера і по-третє, хорошого героя. Психіатр, щоб зрозумів, як на них впливати, режисер, щоб створив таку картинку, від якої а..т весь телевізор, тому що в нас такі люди — живуть телевізором. Нам потрібен герой-жертва, а враховуючи, що у нас були різні герої, нам потрібна вона, нам потрібна героїня. Тому що попсову ″Слугу народа″ можна переплюнути або геєм, або попом, або бабою″, - малює свій план співрзмовниці Кузьменко.

На роль такої ″сакральної жертви″ Кузьменко пропонує взяти відому волонтерку Марусю Звіробій.

Підозрювана у вбивстві Шеремети пропонує викрасти дітей Марусі, щоб таким чином ″надавити″ на неї.

″Я вважаю, що потрібно використати цей момент, коли зараз пресують Марусю і Федину і тупо надавити на Марусю, щоб вона взяла на себе. У неї ж є дитина? Двоє. Ми ж їх можемо кудись гіпотетично зпи*дити? Ну, ти ж розумієш″, - пропонує свій план підозрювана.

Вона зазначає, що потрібна саме жінка, за якою пішла б громадскість.

″Нам потрібна жертва, яку рятуватиме вся Україна. Нам потрібна баба, баба-мать. Бо мужики вже не канають. Нам потрібна Жанна Д'Арк", - підкреслює Кузьменко, зазначаючи, що Маруся Звіробій на цю роль підходить якнайкраще.

На думку Кузьменко, Звіробій ідеально підійшла б на цю роль, бо вміє "гарно говорити" та має "гарний послужний список" і викликала б у суспільстві значний резонанс та підтримку.

Нагадаємо, раніше ми писали, про що говорили на брифінгу в МВС Арсен Аваков, Руслан Рябошапка і Володимир Зеленський.

Як повідомляв портал Знай.ua, у Києві правоохоронці затримали підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

Також Знай.ua писав про те, ким є затримані підозрювані у вбивстві Шеремета, та що про них відомо