Президент Володимир Зеленський подав на розгляд до Верховної Ради законопроєкт про спрощення отримання громадянства України тим, хто відбував військову контрактну службу в ЗСУ або переслідується у Росії.

У проєкті закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства" хочуть звільнити від обов'язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство під час набуття громадянства України, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зеленський, фото - Уніан
Зеленський, фото - Уніан

У документі зазначено, що спрощено отримати українське громадянство можуть особи, які:

Також Зеленський окремими пунктами пропонує розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням. А також скоротити перелік незалежних від особи причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства та переглянути підстави для позбавлення громадянства України.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Законопроєктом також пропонується внести зміни до низки законів України, передбачивши обов'язковість подання декларації про відсутність іноземного громадянства особами, які претендують на прийняття на державну службу, на службу в органи місцевого самоврядування, службу у правоохоронних органах тощо.

Нагадаємо, Путін заявив, що Конституцію України потрібно змінити: "На постійній основі".

Як повідомляв портал Знай.uа, Зеленський поділився враженнями про Путіна після саміту у "Нормандському форматі": "Не знаю, хто кого...".

Також портал Знай.uа писав, що Зеленський прокоментував протести під стінами свого офісу: "Я вже шкодую", відео.