На сайті Верховної Ради опубліковано проєкт Закону "Про медіа", поданого нардепами від президентської фракції "Слуга народу".

Як сказано в документі, цей законопроект покликаний врегулювати відносини, пов’язані з поширенням масової інформації та визначити правові засади діяльності в Україні суб’єктів у сфері медіа.

"Законом визначаються загальні вимоги до суб’єктів у сфері медіа, в тому числі вимоги щодо прозорості структури власності та контролю, а також вимоги до кожного окремого виду суб’єктів у сфері медіа", - йдеться в пояснювальній записці.

Ліцензуванню відповідно до законопроєкту підлягає виключно мовлення з використанням радіочастотного ресурсу України.

Передбачається, що обов’язковій реєстрації підлягають суб’єкти, що здійснюють мовлення без використання радіочастотного ресурсу, суб’єкти у сфері друкованих медіа, провайдери аудіовізуальних сервісів, а також суб’єкти у сфері медіа, в тому числі й нерезиденти України, які надають користувачам на території України доступ до своїх медіа-сервісів на умовах оплати.

Популярні новини зараз

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

Андрій Данилко не стримався й розцілував Олю Полякову нижче пояса: "Там дитинка"

Юний Андрійко залишився без ніг через скажену електричку і мріє лише про одне: "Це страшно, коли тобі 17"

Показати ще

"Суб’єкти у сфері онлайн-медіа та платформи спільного доступу до інформації самостійно приймають рішення про реєстрацію", - йдеться у тексті.

Проект запроваджує нову форму регулювання - спільне регулювання у сфері медіа, як поєднання функцій та засобів державного регулювання та галузевого саморегулювання.

У законі про медіа планується також новий вид санкцій та розділ про дезінформацію.

Законопроєктом встановлюються заходи реагування на порушення законодавства у сфері медіа та санкції за порушення цього законодавства.

Санкціями за порушення вимог законодавства та/або умов ліцензії є: стягнення штрафу; анулювання ліцензії та/або скасування реєстрації; заборона поширення медіа на території України.

Окремим розділом законопроєкту визначаються обмеження, пов’язані зі збройною агресією.

Так, зокрема, в медіа забороняється поширювати:

1) матеріали, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора, її посадових осіб, осіб та організацій, що контролюються державою-агресором, та їх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною збройну агресію, анексію території України, порушення територіальної цілісності, суверенітету України, зокрема і публічне заперечення зазначених дій;

2) недостовірні матеріали щодо збройної агресії та діянь держави-агресора, її посадових осіб, осіб та організацій, що контролюються державою-агресором, у разі, якщо наслідком цього є розпалювання ворожнечі та ненависті або заклики до насильницької зміни територіальної цілісності чи конституційного ладу;

3) програми та матеріали (крім інформаційних та інформаційно-аналітичних), серед учасників яких є особи, внесені до переліку осіб, які створюють загрозу національному медіа-простору України, який затверджує Нацрада.

Окрім того, Національна рада відмовляє в реєстрації іноземного лінійного медіа, що зареєстроване в державі-агресорі або якщо Нацрадою виявлено ознаки того, що редакційний контроль щодо такого іноземного лінійного медіа здійснюється фізичними або юридичними особами – резидентами держави-агресора.

Крім того, суб’єктом у сфері медіа в Україні не може бути фізична особа, яка є громадянином держави-агресора.

Нагадаємо, У Зеленського анонсували революцію в медіа

Як повідомляв портал Знай.ua, "Слуга народу" пропонує диктаторські закони у сфері медіа

Також Знай.ua писав, ЗМІ не допустять на обмін полоненими з бойовиками