Неточність перекладу промови президента Володимира Зеленського до Дня соборності України ледве не призвела до міжнародного скандалу з Румунією, повідомляє “Європейська правда”.

Йдеться про те, що на англомовній версії офіційного сайту президента слово "зайняли" було перекладене, як "occupied", а в Румунії це сприйняли, як "окуповане". Після цього румунська сторона висунула вимогу до України роз’яснити цей момент та наголосила на необхідності правильного трактування історії.

Посол України в Румунії Олександр Баньков пояснив, що переклад слів Зеленського був неточним, але на сайті є також оригінальне відео промови і усі бажаючі можуть пересвідчитись, що переклад не змінює оригінального тексту. Також посол повідомив, що переклад вже підправили, виправивши його на "taken".

"Звичайно, це офіційний переклад, але залишається лише перекладом і не змінює оригінальний текст. Ті, хто хочуть, легко можуть перевірити оригінальне відео. Історичний контекст наприкінці 1918 року з демонтажем Австро-Угорської імперії та національними рухами у її колишніх провінціях створили ситуацію, коли ці історичні провінції більше не мали міжнародно визнаного суверенітету, тому їх поглинання іншими сусідніми державами не можна вважати окупацією. Президент в Зеленський звернувся до відомих історичних подій 1918-1919 року з єдиною метою демонстрації необхідності національної єдності, зміцнення української держави, яка втратила шанс на суверенітет і незалежність, але все ж продовжує свою боротьбу проти російської агресії. Щиро шкодую про цю неприємну ситуацію, але в кінцевому підсумку вона є результатом неправильного перекладу та безпідставних інтерпретацій". Олександр Баньков

Проте, румунам цього здалось замало — більшість з них вважає, що суттєвих відмінностей між “зайняти” та “окупувати” в даній ситуації немає, оскліьки, на їхню думку, після Першої світової війни Румунія “об’єдналась з Північною Буковиною”.

Популярні новини зараз

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Вагітна Катерина Осадча вбралася у "наречену": хоче встигнути до пологів

Зірка Холостяка описала "чоловіка мрії" і зізналася, хто злив пікантні знімки на проекті

Показати ще

Нагадуємо, що експерти підвели перші підсумки реформ, які Зеленський провів у секторі оборони.

Як повідомляв портал "Знай.ua", відомий український бізнесмен, блогер, журналіст та політичний оглядач Андрій Пальчевський поділився думкою щодо дій команди президента Зеленського.

Також "Знай.ua" писав про те, що на офіційному сайті президента України Володимира Зеленського з’явилась петиція з проханням вивести з обігу усі монети.