Анатолій БОНДАРЕНКО 

Черкаський міський голова

Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України

Популярні новини зараз

Марина Порошенко в гостях у "ворога" Зеленського, перерахунок пенсій, декларація Єрмака - головне за ніч

"ПриватБанк" злетів у повітря, гроші засипали всю округу

У Харкові дружок Зайцевої повернув собі права і вирушив за новими жертвами

Під Львовом зі ставка дістали авто з чотирма трупами, - перші подробиці жахливої трагедії

Показати ще

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2019 році: Масштабне будівництво та ремонт  доріг в місті (ремонтуються навіть ті дороги, які не знали ремонту з часів Незалежності). Відкриття експозиції для копитних тварин «Олені і зубри»  в Черкаському зоопарку, аналогів якої немає в усій Україні. Оновлення інфраструктури черкаських парків та скверів, зокрема встановлення в парку Сосновий бір Колеса огляду,  яке не функціонувало більше 10 років.

Ваше життєве кредо: Ніколи не зупинятись на досягнутому.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Мрія мого дитинства – стати військовим. 

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Моя нездійснена поки що мрія - написати картину.

Говорячи слово УСПІХ, який вміст ви в нього вкладаєте? Успіх – це встигнути. Встигнути зробити багато добрих справ на користь громади та України.

Ваш улюблений афоризм? «Ти ніколи не пройдеш свій шлях до кінця, якщо будеш зупинятися, щоб кинути камінь у кожну собаку, яка на тебе гавкає» (сер Вінстон Черчилль).

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Його людьми.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? (на прикладах з усього світу) Колишній мер Нью –Йорка Рудольф Джуліані.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? На мою думку, найголовніша і найглобальніша проблема  усіх міст – це культура поводження з побутовими відходами та утилізація сміття. 

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя не в грошах. Тому що найголовніших   в житті речей не купиш.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я... зроблю неможливе».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Своєму котові Фернандіньйо.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Надмірна емоційність. Інколи  це дійсно стає проблемою.

Чи є у Вас улюблена книга? Із зарубіжної літератури -  це повість Річарда Баха «Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон», з української – роман «Троща»  мого земляка, товариша і наставника Василя Шкляра.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З Шарлем де Голлем та Іваном Сірком - козацьким ватажком, що не програв жодної битви.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Долину Квітів в Індії, яка символізує оновлення і розквіт. Будемо старатися зробити такою ж Долину Троянд в Черкасах – певний прообраз цього дива. 

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Іменем своєї матері.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Звісно, що на Черкащину. В саме її серце – до Холодного Яру, місце сили української нації.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Головне досягнення – четверо моїх дітей. А помилився в кількох людях, яким довіряв. 

Яке зайняття для  Вас - найкращий відпочинок? Зустрічі з друзями дитинства та юності. 

 

 

Сергій НАДАЛ

Міський голова Тернополя

Нагороджений Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого III ступеня, Орденом «За заслуги» III ступеня (2018), Почесними грамотами Кабінету Міністрів України (2017), Верховної Ради України (2019).

Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2019 році:

  • Створення Тернопільської міської територіальної громади

Тернопіль став першим обласним центром в Україні, який завершив процедуру приєднання навколишніх сіл у територіальну громаду. До міста приєдналися 4 сільські ради - це 8 населених пунктів. Всі мешканці Тернопільської МТГ отримують пільги та соціально-необхідні послуги на рівні з тернополянами. У 2019 році Тернопіль - перший обласний центр в Україні, який прийняв Статут і Стратегічний план розвитку Тернопільської міської територіальної громади до 2029 року.

  • Міська транспортна реформа

Першими в Україні запровадили повноцінний «електронний квиток». 

Пільгові категорії пасажирів отримали персоніфіковану «Соціальну карту тернополянина» і повноцінно користуються пільгами у транспорті.

У громадському транспорті Тернополя пільгові категорії тернополян (додатково учні і студенти) мають право на безкоштовний проїзд без обмежень в кількості. 

Впроваджено проїзний квиток тривалого користування «Електронний гаманець», та сучасну автоматизовану систему оплати проїзду в громадському транспорті. 

Місто активно оновлює транспортний парк муніципальних компаній. На маршрутах міста додатково курсує 24 автобуси великих низькопідлогових автобуси. Комунальні автобуси відповідають європейським стандартам Євро-5, розраховані на 80-100 пасажирських місць. У процесі закупівлі та лізингу ще 35 автобусів. Придбано 34 тролейбуси та збудовано 8 нових тролейбусних ліній, загальною протяжністю 12 км.

  • Збудовано повноцінну сміттєсортувальну лінію

З кінця 2019 року тернопільське сміттєзвалище стало повноцінним полігоном твердих побутових відходів. Працює сміттєсортувальна лінія потужністю 120-150 тонн відходів щодня, що дозволяє до 40% відходів переробляти повторно. Проводиться ущільнення твердих побутових відходів. Завдяки цьому об’єм сміття зменшиться на третину.

Впроваджено європейську практику повторного використання сировини для виробництва корисних товарів таких, як каналізаційні люки, папір, водовідливи і багато іншого.

Проводиться облаштування біогазового обладнання для виробництва електроенергії за зеленим тарифом. 

  • Міські електронні сервіси

Серед останніх впроваджень інформаційних технологій - сервіс поіменного голосування депутатів, міський сіті-бот у соціальних мережах, електронний кабінет тернополянина, онлайн-запис у дитсадочки та позашкільні навчальні заклади.

Триває робота зі створення єдиного реєстру територіальної громади, діє реєстр комунального майна, реєстр містобудівних умов та обмежень, сучасна геоінформаційна система, програма електронних петицій, онлайн механізм громадського бюджету та онлайн система контролю доходів та витрат місцевого бюджету. Діють платформи і сервіси «Відкрите місто», система публічних закупівель ProZorro, «Е-медицина» - запис на прийом до педіатра та лікаря, Електронний документообіг SX-GOVERNMENT, «Е-транспорт» з інтерактивною картою маршрутів транспорту, проект мережі міських WEB-камер, Інтерактивна карта ремонтів тощо.

Ваше життєве кредо: Моє кредо співзвучне з тим, що у минулому столітті говорив митрополит Андрей Шептицький: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою невтомною працею любіть Україною». Ця фраза може стати справжнім дороговказом для всіх українців.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? У дитинстві мріяв стати військовим льотчиком. Читав багато книг і дивився фільми на авіаційну тематику. Стати мером міста не планував і не мріяв, але сьогодні вважаю, що це одна з найкращих професій. 

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Я мрію про те, щоб Україна нарешті стала такою, яку будували, про яку мріяли Творці української нації: Ярослав Мудрий, Тарас Шевченко, Андрей Шептицький, Степан Бандера. За яку загинула Небесна Сотня, за яку віддають своє життя герої російсько-української війни. Щоб це була єдина, багата, розвинута країна, у якій хотіли б жити і працювати українці. З якої б вони не хотіли виїжджати.

Говорячи слово УСПІХ, який вміст ви в нього вкладаєте? Для мене успіх – це реалізована справа та вдячне слово і підтримка тернополян.

Ваш улюблений афоризм? З дитинства вірю в справедливість вислову: «Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні». Це справжнє правило як для особистого так і професійного успіху.

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Краще сказати не «чим?» а «ким?». Людьми. Тернополянами. Кожне місто це передусім люди. Мої земляки - працьовиті, креативні та відповідальні. І найголовніші: щирі патріоти свого міста та країни. 

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? (на прикладах з усього світу) Багато в чому для себе прикладом бачу колишнього мера Нью-Йорка Майка Блумберга, який зробив багато для енергоефективності, екології, відкритості влади, зниження рівня злочинності та безробіття у Нью-Йорку. Саме він зумів не тільки зовні, а й всередині змінити містян на краще. Три каденції Блумберга на посаді мера називають «золотими роками» Нью-Йорка.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Головна проблему у тому, що крапка у питаннях децентралізації не поставлено. Децентралізація має дати містам більшу фінансову та ресурсну силу, а насправді ми маємо іншу ситуацію. З одного боку центральні органи виконавчої влади передають у міський бюджет більше надходжень від податків. Однак разом з тим, у рази більше передає фінансових зобов’язань. 

На жаль, держава не завжди виконує бюджетні зобов’язання. Є проблеми з перерахуванням з центрального бюджету коштів на зарплати медикам та освітянам. Місто змушене з власного бюджету покривати ці витрати. Гроші, які мають йти на ремонтні роботи та великі інфраструктурні проекти, йдуть на зарплати освітян та медиків. Тернополяни перш за все. 

Якщо щастя не в грошах, то в чому? А якщо все-таки в грошах, то чому? У реальних справах. У повазі людей. У відчутті, що люди цінують твою працю. Це найважливіше. 

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я…» В мене є моя точка опори. Це моя дружина і донька.

Кому в цьому житті Ви заздрите? Напевно, людям, які мають більше вільного часу. Мають більше можливостей проводити дозвілля з родиною, займатися хобі, спортом. Інколи таким людям, я по-доброму заздрю.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Перфекціонізм. Я ставлю високі вимоги до себе і до підлеглих. Не всім комфортно працювати у таких умовах. 

Чи є у Вас улюблена книга? Улюблених є багато. Але найбільше імпонують Сідні Шелдон «Якщо настане завтра» та Василь Шкляр «Чорний ворон».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Мені було б цікаво познайомитися і потоваришувати з людьми, які творили Тернопіль на кінці ХІХ - початку ХХ століття. Для мене великим прикладом є бургомістр Тернополя Володимир Лучаковський. Для сьогоднішніх тернополян важливо не лише те, що він був першим українцем, що зайняв головну посаду в тодішньому багатонаціональному Тернополі. Лучаковський був справжнім новатором. За його керівництва у Тернополі вперше було проведено електричне освітлення вулиць, телефон, водопровід, каналізацію. 

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Мені нічого переносити, адже саме Файне місто є справжнім чудом і перлиною України. В нас є своє чудесне озеро - наша гордість! Попри велику руїну під час війни, в нас зберігся колорит стародавнього міста. Справді не вистачає втраченої Ратуші, яку ми мріємо відновити. Повернути нашу автентику. 

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Іменем нашого видатного фізика, винахідника, публіциста, громадського діяча, перекладача Біблії українською мовою, уродженця Тернопілля Івана Пулюя. Саме він, паралельно з іншими науковцями, перший винайшов X-промені, які зараз називають рентгенівськими. А ще ця людина мала глибоке геополітичне розуміння ролі України у Європі. Багато його думок актуальні і сьогодні.

Уявіть, що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Однозначно - на Тернопільщину! І не лише Президента Америки. Я запрошую у наш край і наше місто всіх українців та іноземних гостей. Ви закохаєтеся у Тернопіль з першого погляду. Це я вам гарантую.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Для мене головне досягнення - це моя родина та можливість жити на своїй, Богом даній землі, та в своєму рідному місті. Щодо помилок. Справді, були помилкові рішення і на посаді мера також. Громада швидко дає сигнал і ми оперативно їх стараємось виправити. 

Яке зайняття для Вас - найкращий відпочинок? Я люблю подорожувати із сім'єю в горах. Люблю наше Прикарпаття, Закарпаття і Карпати. Ще з дитинства займався плаванням, у вільний час люблю грати у футбол, рибалити. Зараз у своєму графіку намагаються виділити декілька годин у тиждень на тренажерний зал. Спорт для мене – це розрядка та додаткова енергія для роботи.