Російська компанія "Газпром" подала заяву до апеляційного суду округу Свеа, згідно з яким рішення Стокгольмського арбітражу в суперечці з українським "Нафтогазом" щодо газового транзиту повністю скасовується.

Як повідомляють російські ЗМІ, представники "Газпрому" заявили, що більшу частину рішення арбітражу "написано не арбітрами, а іншою особою".

За повідомленнями ЗМІ, до такого рішення прийшли після додаткового вивчення тексту арбітражного постанови "із залученням всесвітньо визнаного експерта-лінгвіста".

"Висновок експерта стало новим доказом серйозних порушень шведського права та арбітражного регламенту Торговельної палати міста Стокгольма... Підміна арбітрів неприйнятна, оскільки їхнє рішення вкрай важливе для сторін спору, а втручання в цей процес грубо порушує арбітражну угоду", - заявили представники російської компанії.

Популярні новини зараз

"Вагітний" животик Тіни Кароль розбурхав українців: "Як сумно"

"Жіночий квартал" виконав Гімн України на футбольному полі, фанати не оцінили: "Найгірше в історії"

Вчителі показали найсмішніші відповіді школярів на ЗНО-2021: "Китай заснував локшину"

Ані Лорак приголомшила радісною новиною, чекала цілий рік: "Моя особиста історія"

Показати ще

28 лютого цього року в Стокгольмі задовольнили вимоги "Нафтогазу" про компенсацію за недоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Арбітраж постановив, що "Нафтогаз" повинен отримати компенсацію в розмірі 4,63 млрд доларів за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень, "Газпром" повинен заплатити 2,56 млрд доларів на користь української компанії.

В кінці березня заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв заявив, що "Газпром" і "Нафтогаз" почали переговори про розірвання контрактів на поставку і транзит газу. Також в "Газпромі" заявили, що можуть зберегти транзит газу через Україну в розмірі 10-15 млрд кубометрів на рік, якщо українська сторона доведе економічну доцільність нового контракту.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, як зміниться ціна на газ для населення після того, як в Міжнародному валютному фонді вимагають підняти тарифи на комунальні послуги.