Основний ризик ухвалення бюджету на 2018 рік для українців – відсутність будь-якої перспективи економічного розвитку, тоді як минулого року в головному документі країни був принаймні натяк на це. Тому очікувати, що суспільство нарешті вибереться із тотальної бідності, не варто.

Про це повідомляє Politeka.

Відповідну думку в ефірі телеканалу NewsOne висловив очільник політичної партії "Основа", народний депутат Сергій Тарута.

"Ми бачимо в цьому році, що ніякого розвитку немає, корупція процвітає, "тінь" процвітає. Державні замовлення теж діляться між собою, і це абсолютно непрозоро, коли це стосується великих тендерів. І тому люди знову бідніють", - зазначив він.

Популярні новини зараз

Розлучення, блуд, секс під час вагітності і зради: батюшка пояснив, що насправді забороняє Біблія

"Синій" мужик заснув на залізниці при -18 і не прокинувся, коли над ним проїхав поїзд: святкує другий день народження

Анастасія Волочкова розкрила страшну таємницю про неповнолітній інтим в балеті: "*буть з 14 років"

Тотальний локдаун в Україні: Денис Шмигаль зробив нову заяву про карантинні обмеження

Показати ще

Політик запевнив: немає сенсу починати обговорення проекту бюджету, якщо конструктивній критиці не залишають навіть найменшого шансу. Повчитися українським урядовцям, як вважає Тарута, варто в колег з Естонії:

"Все в порівнянні сприймається, і коли маленька країна, яка менше, ніж Київ, Естонія має бюджет 12 млрд, а у них тільки 1 300 000 населення, а ми, країна, у якої в 33 рази більше населення, маємо бюджет тільки 35 млрд, це означає, що ми далі будемо жити дуже бідно і плануємо бідність надалі", - пояснив депутат.

Побоювання щодо нестабільності ситуації у фінансовій сфері він аргументував невірно закладеними показниками приросту ВВП – на 2018 рік вони заплановані у межах 3%. Точно стільки ж було напередодні націоналізації ПриватБанку:

"Ми зараз бачимо, що інфляція більше 7%, це означає, що все, що підвищуватиметься, з'їдає інфляція. Зростання цін закладене у 9,1%. Це означає, що люди будуть бідніти. І тому зараз цей бюджет абсолютно не відповідає тим вимогам, які стоять перед нашим суспільством".

Гальмують економіку України переважно два фактори – за словами Тарути, це корупція та "тіньова" частина ринку. У разі їх подолання прибутки можна збільшити на 20%, як мінімум.

"Це жахливі речі, ми маємо найбільшу смертність, найкоротшу тривалість життя, ми маємо найгірші соціальні стандарти в світі, ми маємо на сьогоднішній день мінімальну зарплату в Європі. До того ж, найнижчі показники, в тому числі з медицини, з освіти. Це все ми знищуємо. І не бачимо відповіді, як це буде змінюватися. Те, що робить влада - вона хоче утримати свої позиції, пообіцяти поліпшення, а потім протриматися і далі грабувати країну", - підсумував політик.

Як повідомляв портал "Знай.ua", цинізм міністра шокував українців.