Україна ухвалила рішення про висилання 13 російських дипломатів. Серед них є співробітники досить високого рівня - перший та другий секретарі посольства.

Цю інформацію повідомив Володимир Ар'єв, віце-президент ПАРЄ, предає 112 Україна.

"Наскільки мені відомо, Україна висилає досить серйозних дипломатів, на рівні першого, другого секретаря (посольства), тобто не технічний персонал. Вони вже до завтра мають покинути територію України, їм дали 48 годин. Я вважаю, що цим кроком ми показуємо єдність із європейською спільнотою", - говорить віце-президент ПАРЄ.

За словами Ар'єва, ніякого тиску з боку партнерів на Україну, під час ухвалення рішення про висилання російських дипломатів, не було виявлено.

"Жодного тиску на Україну не чинили, це рішення було ухвалено на знак солідарності із нашими британськими колегами... Ми маємо зробити цей крок, так само, як свого часу Великобританія та країни ЄС запровадили санкції проти РФ через російську агресію проти України. Це був абсолютно зважений і логічний крок", - заявив Ар'єв.

Популярні новини зараз

Київські копи виявили тіло колеги посеред вулиці, підозрювану вже затримали: "Назавжди запам'ятають її"

"МастерШеф. Професіонали-3 " випуск 5: хто не впорався з коктейлем та покинув проект

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

8 березня: яскраві і незабутні листівки і привітання

Показати ще

Коли у віце-президента ПАРЄ запитали про те, чи має Росія право надіслати замість висланих дипломатів заміну або ж саме на цих 13 осіб відбувається скорочення дипмісії, він відповів, що "у цьому випадку вони мають право посилати когось на заміну".

"Українська сторона, звісно, буде розглядати, але наш рівень дипломатичних відносин після того, як Україна відмовилася приймати посла РФ, перебуває на низькому рівні", - підсумував він.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", Україна діє за прикладом Великобританії і США в справі висилки російських дипломатів.

Радник українського МЗС Мар'яна Беца виступила з шокуючою заявою. Виявляється, всі 13 працівників дипломатичної служби РФ, що підлягають висилці з країни, є штатними співробітниками російських спецслужб. Відповідна інформація про них зібрана та задокументована контррозвідкою України.

Також портал повідомляв про те, що 23 співробітника посольства Росії в Великобританії у вівторок, 20 березня, вилетіли з Лондона на лайнері Іл-96 з бортовим номером RA-96023.