Петро Порошенко проголосив десятиліття української мови. Згідно з указом "Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України" десятиліття буде вважатися вже з 2018 року. Пряму трансляцію події вів телеканал "112 Україна".

Президент України підписав указ, який передбачає заходи щодо зміцнення державного статусу української мови. Він був підписаний під час виступу Порошенка в Ямницком ліцеї Івано-Франківській області на церемонії останнього дзвоника.

"До мене звернулися видатні діячі науки, щоб я 2018 рік оголосив роком української мови. Я відмовив. Тому що за один рік ти мову не захистиш. Але я прийняв рішення підписати указ про те, що з 2018 року ми оголошуємо десятиліття української мови і робимо все, щоб захистити мову. Сьогодні відбувається історична подія. Я підписую указ про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України", - заявив президент України.

Згідно з указом буде затверджена цільова програма на 2018-2028 роки, яка буде спрямована на забезпечення функціонування і всебічного розвитку української мови як державної в усіх сферах суспільного життя. Крім того, передбачено створення єдиного культурного простору України та збереження цілісності культури.

Популярні новини зараз
Юр'їв день 9 грудня: не вздумайте лежати і прислухайтеся до води, головні заборони свята Як визначити, чи заряджена батарея: проста перевірка за декілька секунд Дженна Ортега та всі актори з "Венздей" не могли митися на зйомках у Румунії: "Ми пережили..." Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" президент України Петро Порошенко після спецоперації українських силових органів з інсценування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка доручив надати йому і його рідним охорону.

Український лідер привітав СБУ з успішною операцією, яка дозволила зберегти життя журналісту.

"Українські правоохоронні органи з кожним днем стають сильнішими протидію російської агресії і всім проявам гібридної війни в Україні", - підкреслив він. Також Порошенко додав, що доручив охороняти сім'ю Бабченка.