Петро Порошенко проголосив десятиліття української мови. Згідно з указом "Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України" десятиліття буде вважатися вже з 2018 року. Пряму трансляцію події вів телеканал "112 Україна".

Президент України підписав указ, який передбачає заходи щодо зміцнення державного статусу української мови. Він був підписаний під час виступу Порошенка в Ямницком ліцеї Івано-Франківській області на церемонії останнього дзвоника.

"До мене звернулися видатні діячі науки, щоб я 2018 рік оголосив роком української мови. Я відмовив. Тому що за один рік ти мову не захистиш. Але я прийняв рішення підписати указ про те, що з 2018 року ми оголошуємо десятиліття української мови і робимо все, щоб захистити мову. Сьогодні відбувається історична подія. Я підписую указ про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України", - заявив президент України.

Згідно з указом буде затверджена цільова програма на 2018-2028 роки, яка буде спрямована на забезпечення функціонування і всебічного розвитку української мови як державної в усіх сферах суспільного життя. Крім того, передбачено створення єдиного культурного простору України та збереження цілісності культури.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" президент України Петро Порошенко після спецоперації українських силових органів з інсценування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка доручив надати йому і його рідним охорону.

Український лідер привітав СБУ з успішною операцією, яка дозволила зберегти життя журналісту.

"Українські правоохоронні органи з кожним днем стають сильнішими протидію російської агресії і всім проявам гібридної війни в Україні", - підкреслив він. Також Порошенко додав, що доручив охороняти сім'ю Бабченка.