Українське козацтво завжди було головною гордістю нашої історії, але деякі сучасні політики дісталися й до нього, перетворивши символ країни на мафіозну структуру. При чому настільки впливову, що здатна самостійно приймати участь у корупційних схемах і отримувати мільйони бюджетних коштів.

Диктаторська форма і дивні амбіції

Принаймні, так вважає відомий журналіст Денис Казанський. У своєму Facebook він навів яскравий приклад тому – Юрія Кармазіна, над яким раніше хіба що кепкували. А при цьому тепер він носить "диктаторську" форму неіснуючої республіки і навіть колись отримав зірку – Героя України:

Популярні новини зараз
Українців закликають зробити запаси води: нова проблема Обігнала у ціні гречку: українські супермаркети підвищили вартість популярної крупи Тариф на газ у грудні змінили: хто платитиме по-старому, а хто дорожче Про що не сказали українцям стосовно генераторів: багатьом захочеться скасувати покупку
Показати ще

"…це звичайно комічно. Але тільки до тих пір, поки ви не замислюєтеся над тим, що ж таке насправді сучасне українське козацтво ... Навіть та уривкова інформація, яка сьогодні доступна у відкритих джерелах, дозволяє скласти уявлення про те, що ховається за бутафорськими мундирами і значками", - зазначив блогер.

Маніпуляція історією

На думку Казанського, найбільш "козачі" структури історичного характеру за своєю природою та ідеєю просто не можуть бути чимось прибутковим.

"Наприклад, одна з найбільших козацьких організацій України - "Українське реєстрове козацтво" є засновником ТОВ "Господарсько-комерційний центр українського реєстрового козацтва", яке в свою чергу вже є цілком звичайною комерційною компанією. Це ТОВ не раз світилося в різних сумнівних операціях. Наприклад, у 2011 році "Київпастранс" заплатив козакам 34 млн грн (близько 8 млн доларів) за деталі для трамваїв. Погодьтеся, цей жарт буде покруче бутафорських орденів на грудях гетьмана Кармазіна. А ось вже 2015 рік. Все той же ТОВ "ГКЦ УРК" займається поставками антрациту з окупованих територій на територію, підконтрольну Україні (тоді це ще було можна)", - додав він.

Казанський порівняв Карамзіна з генералом під маскою Алладіна – мовляв, той так само досить кумедно виглядає. Але якщо відкинути всі жарти з цього приводу, то лишиться одне – спроба нажитися на фінансування для діяльності козацьких організацій, тобто "вхід у владу". Це якраз той випадок, коли гетьманська булава із звичайного сувеніру чи музейного експонату для когось перетворюється на реальні гроші.

Дивіться: "Трамп не хоче асоціювати себе з корумпованою українською владою", - Юрій Кармазін

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Кабміні знайшовся міністр, який заробляє більше за президента.