У Раді Європи заявили про те, що і надалі будуть продовжувати роботу зі звільнення українських політв'язнів в РФ і одним із методів деескалації конфлікту між Україною і Росією вважають двохсторонній обмін ув'язненими.

Про це генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив на літній сесії ПАРЄ в Страсбурзі, повідомляють ЗМІ.

"Мені здається, що прийшов час передати обом сторонам наступні тези: що необхідно припинити ескалацію напруженості, й одним з методів деескалації було б звільнення ув'язнених і надалі - обмін ув'язненими. В першу чергу, це питання я порушував (в ході візиту в Москву - ред.) у зв'язку з паном Сенцовим, але також говорив про ситуацію щодо всіх інших ув'язнених з обох сторін. Я продовжуватиму цю роботу", - зазначив він.

При цьому Ягланд додав, що не знає про відмову Кремля на його лист із закликом звільнити Олега Сенцова з гуманітарних міркувань.

Популярні новини зараз

Померла найнижча мама України: що було відомо про Марію Українець

Заблокували сім-карту і зняли 12760 гривень: українка розповіла про обман у відділенні ПриватБанку

У Києві голий псих влаштував різанину в центрі міста

Юрій Ткач з "Кварталу 95" мало не вибив око Євгену Кошовому через окуляри: "Вибачте"

Показати ще

"Я не збираюся здаватися. Тому що мені здається дуже важливим, щоб дві сторони робили зусилля для зниження напруженості, щоб припинити будь-яку форму військових дій, чи то на словах або за допомогою зброї, або гібридної війни", - розповів генсек.

Нагадуємо, напередодні Ягланд подав офіційне прохання до президента Росії Владіміра Путіна помилувати Олега Сенцова, який утримується у російській в'язниці і голодує вже 43 дні.

Як керівник Ради Європи Ягланд мав право подати таке прохання згідно з Європейською конвенцією із прав людини.

Однак у Кремлі заявили, що Олег Сенцов не може бути помилуваний на підставі прохання, направленого від імені генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що Турбйорн Ягланд, генеральний секретар Ради Європи, звернувся до президента Росії Володимира Путіна з офіційним проханням про помилування українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова.

Цю інформацію повідомили "Голосу Америки" у прес-службі Ради Європи.

"Документ було відправлено, чекаємо на офіційне підтвердження дипломатичними каналами Росії", - дали відповідь у Раді Європи.

Нагадуємо також про те, що уповноваженому Верховної Ради з прав людини Людмилі Денисовій російська сторона категорично відмовила в забезпеченні відеозв'язку з незаконно засудженим Олегом Сенцовим.

Більше того, навіть не надали його фото, щоб перевірити, в якому стані знаходиться режисер. Про це вона особисто повідомила на своїй сторінці в Facebook.