Незаконно засуджений в РФ український режисер Олег Сенцов не може бути помилуваний на підставі прохання, направленого від імені генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда.

Таку заяву озвучив журналістам прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

Він зазначив, що подібне прохання з точки зору російського законодавства не може стати підставою для дій будь-якого характеру, що стосуються процедури помилування.

Нагадуємо, раніше Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання президенту Росії Володимиру Путіну про помилування українського режисера Олега Сенцова, який голодує в російській в'язниці вже 43 дні.

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати
Показати ще

Окрім того, в Росії та на території анексованого Криму окупанти утримують близько 70 українських політв'язнів. Серед засуджених - кримчани Олександр Кольченко й Володимир Балух, а також журналіст Роман Сущенко.

Олега Сенцова затримали в анексованому Криму 10 травня 2014 року й у серпні 2015 року російський суд шокував вироком - 20 років суворого режиму. Його запроторили до колонії "Білий ведмідь" на півночі Росії.

Із 14 травня 2018 року Сенцов голодує, домагаючись звільнення всіх українських політв’язнів із російських в’язниць.

Сенцов не приймав громадянство Російської Федерації, але Росія називає його своїм громадянином. Проте, як з’ясувалося, у внутрішніх документах системи покарань він значиться громадянином України.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що Турбйорн Ягланд, генеральний секретар Ради Європи, звернувся до президента Росії Володимира Путіна з офіційним проханням про помилування українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова.

Цю інформацію повідомили "Голосу Америки" у прес-службі Ради Європи.

"Документ було відправлено, чекаємо на офіційне підтвердження дипломатичними каналами Росії", - дали відповідь у Раді Європи.

Відмітимо, що таке прохання про помилування генсек Ради Європи має право надсилати відповідно до Європейської конвенції з прав людини.

Нагадуємо також про те, що уповноваженому Верховної Ради з прав людини Людмилі Денисовій російська сторона категорично відмовила в забезпеченні відеозв'язку з незаконно засудженим Олегом Сенцовим.

Більш того, їй навіть не надали його фото, щоб перевірити, в якому стані знаходиться режисер. Про це вона особисто повідомила на своїй сторінці в Facebook.