Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження, приводом для якого стало рішення Кабінету Міністрів про передачу державних розподільних газових мереж облгазам. 70% з них перебувають під контролем українського олігарха Дмитра Фірташа і його партнерів.

Визначення Печерського районного суду від 15 травня опублікували в судовому реєстрі. Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за кількома статтями: "службова недбалість" і "зловживання владою або службовим становищем".

Облгази безкоштовно отримали в господарське відання державні газові мережі. Підставою для передачі стала Урядова постанова №770 від 20 серпня 2012 року. Після цього з облгазами підписали відповідні договори, які діють і по нинішній день.

"...дії окремих посадових осіб Кабінету Міністрів України, Міненерговугілля, Мінекономіки, Мінфіну, Фонду державного майна завдали державі збитків в розмірі 930 млн гривень", - зазначено в судовому рішенні.

У документі написано, що досудове розслідування перевіряє чиновників ПрАТ "Газтек" до скоєння злочинів. Основним бенефіціаром цієї компанії виступає все той же Фірташ.

Популярні новини зараз

Танкович розповів про нове кохання на "Танцях з зірками" та політичні амбіції

У родині Комарова зі "Світу навиворіт" довгоочікуване поповнення, вже відома стать малюка

Львів'янка народила у 12 від власного брата і приголомшила Україну зізнанням: "Втомилася, їду до Польщі"

Люблячий батько не дав лікарям відключити напівживого сина від апаратів, сталося диво: "Люблю тебе"

Показати ще

Власниками фірми є кіпрські компанії Porala Venchers Limited, Pasler Enterprises Limited, Nesiba Venchers Limited і Krezer Holdings Limited. Печерський суд дозволив перевірити документи підприємства за період з 1 січня 2012 року по теперішній час.

У квітні 2015 року парламент прийняв Закон "Про ринок природного газу". У ньому вказується, що газові мережі можуть передавати тільки "суб'єктам державного сектора економіки".

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, суд відмовився відкривати провадження за апеляцією адвокатів президента-втікача Віктора Януковича щодо конфіскації мільярдів доларів.