Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження, приводом для якого стало рішення Кабінету Міністрів про передачу державних розподільних газових мереж облгазам. 70% з них перебувають під контролем українського олігарха Дмитра Фірташа і його партнерів.

Визначення Печерського районного суду від 15 травня опублікували в судовому реєстрі. Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за кількома статтями: "службова недбалість" і "зловживання владою або службовим становищем".

Облгази безкоштовно отримали в господарське відання державні газові мережі. Підставою для передачі стала Урядова постанова №770 від 20 серпня 2012 року. Після цього з облгазами підписали відповідні договори, які діють і по нинішній день.

"...дії окремих посадових осіб Кабінету Міністрів України, Міненерговугілля, Мінекономіки, Мінфіну, Фонду державного майна завдали державі збитків в розмірі 930 млн гривень", - зазначено в судовому рішенні.

У документі написано, що досудове розслідування перевіряє чиновників ПрАТ "Газтек" до скоєння злочинів. Основним бенефіціаром цієї компанії виступає все той же Фірташ.

Популярні новини зараз

"Укрпошта" потрапила в скандал з мертвими бджолами: мільйони тіл у пакеті

Фіранка Укрзалізниці не витримала гніву кота: "Знешкодив хр*нь"

Перша репетиція Go_A на "Євробаченні 2021" підняла Україну в топ-10 і опустила Росію

Тоня Матвієнко показала, як наряджає маленьку принцесу: копія Ніни

Показати ще

Власниками фірми є кіпрські компанії Porala Venchers Limited, Pasler Enterprises Limited, Nesiba Venchers Limited і Krezer Holdings Limited. Печерський суд дозволив перевірити документи підприємства за період з 1 січня 2012 року по теперішній час.

У квітні 2015 року парламент прийняв Закон "Про ринок природного газу". У ньому вказується, що газові мережі можуть передавати тільки "суб'єктам державного сектора економіки".

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, суд відмовився відкривати провадження за апеляцією адвокатів президента-втікача Віктора Януковича щодо конфіскації мільярдів доларів.