Конституційний суд визнав неконституційними і скасував закон, згідно з яким голови партій можуть виключати депутатів із виборчого списку вже після виборів.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

КС дійшов висновку, що можливість виключення партією кандидатів у народні депутати з виборчого списку від партії після встановлення результатів виборів за рішенням її з'їзду, "суперечить принципам народовладдя; правової визначеності і правомірних очікувань як складовим принципу верховенства права; свободи політичної діяльності; вільних виборів і вільного волевиявлення виборців; вільного депутатського мандата".

Крім того, даний закон суперечить принципам конституційного ладу України.

Популярні новини зараз

Доросла "бджілка" Аліна Гросу вдарилась у самокритику: "Я сама по собі є-бо-бо"

Комунальники Марцінківа знесли пів Франківська: це незаконно

Молода дівчина вийшла заміж за п'ятьох братів і приголомшила світ: "Сплю по черзі..."

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Показати ще

Констатується, що пункт 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" закону порушує формально-юридичну визначеність правовідносин за участю суб'єктів виборчого процесу на позачергових виборах депутатів 26 жовтня 2014 і суперечить частині першій статті 8, частини першої статті 58 Конституції.

Рішення оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, звернення в КС направили 49 народних депутатів в березні 2016 року.

Партійна диктатура

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Конституційний Суд визнав неконституційними і скасував заборону призначати керівниками вищих навчальних закладів тих, хто голосував за "диктаторські закони" 16 січня 2014.