Чинний український уряд за гучними звітами ховає не надто приємну правду – виходить так, що чиновники та провладні особи власноруч відправляють молодих, перспективних, а головне – працездатних людей за кордон.

На це звернув увагу лідер політичної партії "Рідна країна" Микола Томенко. Він нагадав: ніхто досі не відповів про порушення "Закону про освіту", там само як і за недбале ставлення до реформ, які по суті призводять до подальшого витіснення молодих людей на навчання та роботу до Польщі й інших сусідських країн та до знищення українських вузів.

Особливо впадає в око останнє рішення щодо суттєвого скорочення державного замовлення (78 тисяч місць), а це, до речі, суперечить статті 72 Закону про освіту, яка визначає не менш обов’язок профінансувати  51% випускників.

"Нагадую, що в цьому році школи закінчили 184 тисячі 867 осіб.  Отож, 51 відсоток це більше як 94 тисячі студентів гарантованого навчання за кошти держави. Натомість, уряд Гройсмана ухвалив рішення про 78 тисяч, тобто майже на 16 тисяч менше, як передбачено законом. Це означає, що Уряд не лише проігнорував вимоги Закону, а й надалі вбиває середню-спеціальну та вищу освіту в Україні!", - додав Томенко.

Політик підкреслив, що альтернатив для молодих людей та їх батьків не так вже й багато: контрактне навчання за гроші, навчання в вишах Польщі, Угорщини, виїзд на заробітки закордон.

Наші ж урядовці посилаються на приклад США, але досвід цивілізованих країн зовсім інакший, як і цифри студентів. В США на 10 тисяч населення - 570 студентів, в Європі - від 550 до 500. В Україні – 300.

"Я тут не повертаюся до теми невиправдано складного тестування ( не склало 47 тисяч з української мови та літератури, 23 з історії", одним словом, показали, як керувати, а точніше – вбивати Україну!", - підсумував Томенко.

Дивіться: Міграція українців до Польщі становить серйозну загрозу для української економіки

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли всю правду про життя та роботу у Польщі.