З'явилася інформація, що польська нафтогазова компанія PGNiG має право вимагати від "Газпрому" зниження ціни на російський газ. Рішення виходить з рамок довгострокового контракту, відповідно до якого російська компанія поставляє газ у Польщу (так званий "Ямальський контракт"). Про це повідомляють ЗМІ, посилаючись на рішення Стокгольмського арбітражного суду.

Суд, як сказано в повідомленні, визнав аргументи PGNiG і постановив, що є передумова, що дає право PGNiG вимагати зниження ціни. Протягом багатьох років "Газпром" відкидав можливість зміни ціни, тому ціна контракту значно перевищувала ціни на європейських ринках, - говориться в повідомленні польської компанії.

За його словами, суд узяв до уваги ключові аргументи PGNiG, що вказують на необхідність зниження ціни контракту і відхилив офіційні заперечення "Газпрому", спрямовані на підтримання існуючих неринкових цінових умов у рамках Ямальського контракту.

Він додав, що компанія підтримує це рішення суду. "Ми очікуємо, що вона [ціна] буде знижена до ринкового рівня на більш пізньому етапі розгляду", — додав він.

"Продовжимо захищати наші інтереси", — заявив прес-секретар глави "Газпрому" Олексія Міллера Сергій Купріянов.

Мова йде про контракт, підписаний у 1996 році. Він передбачає постачання до Польщі 10 млрд кубометрів газу на рік. Контракт діє до 2022 року. У 2012 році "Газпром" і PGNiG підписали додаткову угоду до цього контракту, що змінює цінові умови. У PGNiG тоді вказували, що в підсумку ціна на російський газ знизиться більш ніж на 10%. Однак Польща заявила, що буде домагатися подальшої знижки на російський газ.

Польська PGNiG ініціювала судовий розгляд проти "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі в 2015 році. Сам позов був поданий у лютому 2016 року.

Нагадаємо, голова правління російського газового монополіста "Газпром" Олексій Міллер заявив, що компанія подала новий позов на розірвання діючих контрактів на постачання і транзит газу до України, і почалося формування трибуналу Стокгольмського арбітражу.

Дивіться сюжет про газ

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", киянам доведеться гасити чужі борги за комуналку.