Подружжя з Києва, яке у пошуках заробітків подалося до Чехії, розповіло про поневіряння під час спроби працевлаштування.

Про це повідомили українські ЗМІ.

Заробітчани розповіли, що київська компанія-посередник обіцяла їм роботу в Празі, але опинилися вони зовсім в іншому місті – за 300 кілометрах від Праги, у містечку Могєльніца.

За словами подружжя, умови праці та життя були жахливими.

Популярні новини зараз
Гороскоп на жовтень 2022 для всіх знаків Зодіаку: Водолії у пошуку кохання, а Тельці зможуть стати багатшими Білоруси оточили польський кордон із великими валізами: бояться початку мобілізації від Лукашенка, але боротися не хочуть Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії 30 вересня: як зберегти щастя своєї сім'ї, заборони важкого дня Світло доведеться економити: здорожчання електроенергії на 84% не залишить вибору, яким буде тариф для населення
Показати ще

"Це був шок упереміш з істерикою. Нас завозять на якийсь, ну це навіть не завод, це територія складів, палети, якісь занедбані склади. Ну, думаю, кудись ж ми зараз виїдемо. Виявляється, підвозять нас вже до будиночка. З дозволу так його назвати. Заходимо ми в цей будиночок, ну це – стайня, курятник, я не знаю, як це назвати. Живе чоловік 10. Один туалет, санвузол на всіх, одна ванна, душова, також можна сказати, на всіх. Ось, наприклад, 10 чоловіків і я одна. Яким чином, ну?", – розповіла Світлана.

Згідно з підписаним з фірмою-посередником договором, українців мали влаштувати на такі вакансії: Артему – водій кари-навантажувача, Світлані – працівник складу в Празі. Але обіцяних посад пара не отримала. Все, що могли запропонувати Світлані – йти працювати на міні-навантажувач, а Артему – різноробочим. Працювати в таких умовах сімейна пара відмовилася.

"Принципово не можемо собі дозволити, як би сказати, зараз ось піти на поводу у тих людей, які нас кинули, як собак", – заявив Артем.

Фірма-посередник, що обіцяла їх працевлаштувати, перестала виходити на зв'язок. Спроби знайти роботу самостійно поки що безуспішні. Брати на вільні місця їх не хочуть. Нібито є проблеми з візами і запрошеннями на роботу. Тим часом сума, витрачена на працевлаштування в Чехії, яке не відбулося, на 9-й день перебування склала майже 1 тис. 400 доларів.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що заробітчани, які виїжджають працювати за кордон, нерідко стикаються з різними проблемами. Стало відомо, які пекельні умови чекають заробітчан у Чехії, про це повідомляє Politeka.

Про те, в яких умовах живуть українці, що вирушають на заробітки в Чехію через місцевих роботодавців, розповів львів'янин Олександр Волошин. Своєю розповіддю він поділився в групі "Варта 1" у Facebook.

При цьому українець стверджує, що став жертвою недобросовісного роботодавця з Вінниці. Місцева мешканка Людмила пропонувала своїм співвітчизникам допомогу з пристроєм на роботу в Чехії, обіцяла допомогти в пошуках роботи з гідною оплатою, а також забезпечити комфортні житлові умови.