Заробітчани, які виїжджають працювати за кордон, нерідко стикаються з різними проблемами. Стало відомо, які пекельні умови чекають заробітчан у Чехії, про це повідомляє Politeka.

Про те, в яких умовах живуть українці, що вирушають на заробітки в Чехію через місцевих роботодавців, розповів львів'янин Олександр Волошин. Своєю розповіддю він поділився в групі "Варта 1" у Facebook.

При цьому українець стверджує, що став жертвою недобросовісного роботодавця з Вінниці. Місцева мешканка Людмила пропонувала своїм співвітчизникам допомогу з пристроєм на роботу в Чехії, обіцяла допомогти в пошуках роботи з гідною оплатою, а також забезпечити комфортні житлові умови.

Популярні новини зараз
Часу залишилось обмаль: треба встигнути зробити це з трудовими книжками Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

Але при цьому вона тактовно замовчувала про те, що по прибутті в країну їх чекають жахливі житлові умови, а також необхідність у легалізації, яка обійдеться заробітчанам в 6500 крон (близько 8000 гривень).

"Ось тільки документів ніхто в руках не тримав, а гроші знімають. Обіцяють одне, по приїзду друге, а отримуєш третій варіант, який підходить їм" — поскаржився чоловік.

На знімках, які прикріпив до свого посту Волошин, можна подивитися, в яких жахливих умовах повинні були жити працівники: тісних кімнатах зі старими меблями, обдертими стінами, брудом і грибком.

Він порадив всім бажаючим ретельно думати і вивчати свої можливості перед тим, як вирушати на заробіток за кордон.

Також Знай.uа нагадує, що на будівельному майданчику у Вроцлаві, Польща, де споруджують офісний комплекс, загинув громадянин України.

Робочого обрушилися конструктивні елементи сходів. Щоб витягнути його, пожежники використовували підйомний кран, їм допомагали поліцейські і робочі. Операція з порятунку чоловіка тривала дві години, але не увінчалася успіхом.

Тим часом, у Польщі все далі заходять в маразмі з "антибандеровским законом". Так, тепер поляки почали офіційно перевіряти ставлення українців до Бандери.

Відтепер громадян України, які хочуть отримати вид на проживання в Польщі, запитують про їхнє ставлення до УПА і лідеру ОУН Степану Бандері. Про це повідомляє RP.pl. з посиланням на польський телеканал Superstacja.

Якщо заявник сумнівається або недостатньо чітко висловлюється з цих питань, то заявки на документи відхиляються.