Районна прокуратура у польському місті Срьода Великопольська cкерувала до суду справу проти місцевого бізнесмена, який не надав невідкладну допомогу українці. Жінка працювала у його фірмі і отримала інсульт.

Про це пишуть місцеві ЗМІ.

Підприємцеві висунули дев’ять обвинувачень, йому загрожує до трьох років позбавлення волі. Одне зі звинувачень стосується того, що працедавець не зареєстрував в системі соціального страхування Польщі восьмеро осіб, які не мали польського громадянства. Усі вони були українцями.

Друге, полягає в тому, що бізнесмен "не забезпечив негайної медичної допомоги, і переміщаючи ушкоджену він поставив її під безпосередню небезпеку втрати життя або тяжкої шкоди здоров'ю".

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Астролог побачив у травні "лихо" для України Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

На початку січня в Оксани стався крововилив у мозок. Польський роботодавець українки, не бажаючи оплачувати її лікування і з метою уникнути відповідальності перед інспекцією праці, вирішив приховати, що вона у нього працювала.

Після того як у жінки стався інсульт працедавець відвіз її автомобілем в сусідній населений пункт і залишив паралізовану на автобусній зупинці, викликавши поліцію нібито до п’яної особи.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що українські заробітчани в Росії все частіше стають жертвами торгівлі людьми. Їх обманом і погрозами втягують у наркотичний бізнес, в результаті вже сотні людей замість обіцяних високих заробітків отримали тюремний термін в РФ.

Правозахисник Євген Чекарев розкрив подробиці злочинної схеми в ефірі ObozTV.

За словами Чекарева, українців обманом видурюють в Москву, де вони надовго не затримуються.

"З 2013 року з'явилася дуже серйозна проблема, пов'язана з участю в наркотрафіку наших громадян. Схема така: громадяни України, а можливо і Російської Федерації, вербують тут наших людей. Їм кажуть - є дуже високооплачувана робота в Росії. Людина вирішує їхати, йому дають квиток, як правило, до Москви. Після Москви дають квиток або гроші на проїзд в якесь інше місто", - розповів Чекарев.

Як каже правозахисник, після приїзду, заробітчанин знімає собі квартиру і отримує перше завдання - "відвезти кудись якийсь пакет". Через кілька днів людина розуміє, що перевозить наркотики, але, найчастіше, вже пізно.

Чекарев підкреслив, що як мінімум 250 заробітчан були засуджені в Росії за торгівлю наркотичними речовинами.

"Але фактично це торгівля людьми", - зазначив він.