Віце-маршалок сейму Польщі Станіслав Тишка (член партії "Кукіз'15") спровокував скандал після того, як в ефірі одного з телеканалів публічно заявив, що працевлаштування українських медсестер в країні призводить до підвищення смертності через низьку кваліфікацію цих медпрацівників.

На таку заяву йому відповіло Міністерство охорони здоров'я Польщі. Там повідомили, що не володіють даними про випадки смерті пацієнтів через нібито "низький рівень" медсестер з України, передає Oko.press.

"У лікарнях дефіцит персоналу, тому набирають працівників з України, часто з низьким рівнем кваліфікації. Ось через це люди вмирають", – підкреслив Тишко.

Журналісти звернулися в МОЗ Польщі, щоб отримати коментар з приводу слів Тишки.

"Польські лікарні не наймають медсестер з України нижчої кваліфікації, ніж потрібно. Медсестри з-за кордону, які зараз працюють у польських закладах охорони здоров'я, мають право на працю, що означає наявність необхідної кваліфікації для опіки – на одному рівні з польським медичним персоналом", – сказано в офіційній відповіді відомства.

Популярні новини зараз

Мама Дана Балана навчила сина, як завоювати серце Тіни Кароль: "Борись до кінця"

Короткі шортики на жінці-арбітрі змусили іранський канал переривати трансляцію понад 100 разів

Аллі Пугачовій - 72: Галкін з дітьми вразили сюрпризом, готують лише раз на рік

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

Показати ще

Як повідомляють у Вищій палаті медсестер і акушерок, трудова імміграція медсестер з України невелика. Це зумовлено насамперед високими вимогами згідно з чинним європейським законодавством.

У той же час українське посольство вимагає вибачень від Тишка за "ксенофобську і примітивну спробу перекласти вину на іноземців".

Відомо, що в Польщі зараз працюють 82 медсестри 8 акушерок з українським громадянством.

Як повідомляв раніше портал "Знай.иа"украинские заробітчани останнім часом все частіше стикаються з проблемою депортації. Наших людей масово женуть з Європи.

У соцмережах користувачі пишуть, що почастішали випадки з простроченими візами і тому людей розгортають на кордонах.

"Вчора ВСІ хто летіли з Бергамо в Україну з простроченими візами отримали депортацію. Я летіла і бачила все на власні очі. Не кажу, що так є завжди бо не знаю. Написала щоб люди були готові і заздалегідь робили білі паспорт", – йдеться в повідомленні на стронці спільноти "Українці в Італії".