Нещодавно стало відомо про чергову домовленість Міністра інфраструктури України і Польщі Володимира Омеляна і Анджея Адамчика. Урядовці домовилися про створення робочої групи з розробки оптимального рішення для запуску залізничного маршруту сполученням Люблін-Львів.

Про це повідомили в прес-службі Мінінфраструктури.

"До осені ми повинні визначитися з технічними деталями і вийти на оптимальне для обох країн рішення. Сподіваюся, восени ми проведемо зустріч міністрів інфраструктури України та Польщі у Львові і підпишемо відповідну угоду про запуск залізничного маршруту Люблін-Львів", - заявив Омелян.

Відзначається, що залізничне сполучення Київ-Перемишль за минулий рік мало великий попит. Якщо в 2016 році ним скористалися лише 4 тис. пасажирів, то в 2017 році - 317 тис.

Популярні новини зараз
Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники
Показати ще

Крім того, сторони підписали Міжурядову угоду про зміст дорожніх прикордонних мостових об'єктів на українсько-польському державному кордоні.

Воно передбачає визначення правових основ, згідно з якими буде здійснюватися комплекс технічних і організаційних заходів, необхідних для забезпечення належного експлуатаційного стану мостових споруд, розташованих на спільному кордоні.

Нагадаємо, що перший безвізовий поїзд з Києва до Перемишля відправився 11 червня 2017 року.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що експерти заявляють, що українці грунтовно поповнюють населення інших країн, однак у самій Україні цей показник стрімко падає. Про це повідомляють ЗМІ.

Так, за інформацією польських ЗМІ, тільки в минулому році в цій країні народилися 2,705 тис. дітей з іноземним громадянством, 1,59 тис. із них — це діти українців.

Якщо порівнювати показники за роками, то ця цифра в 40 разів більше, ніж 10 років тому. Крім того, вона на 65% вище позаторішньої.

У Польщі впевнені, що зростання є результатом збільшення кількості іноземців із дозволом на тимчасове (до 3 років) або постійне проживання. В минулому році такі дозволи отримали 317,4 тис. осіб із різних країн, у позаминулому — 243,2 тис. Серед них найбільше громадян України, яким у минулому році видали 141,1 тис. таких документів (на 55% більше, ніж за позаминулий рік).

При цьому дані не охоплюють тих, хто перебуває в Польщі на основі заяви роботодавця про намір працевлаштувати їх на період до 6 місяців. Відомо, що в 2017 році таких дозволів видали 1,7 млн.

Напередодні Державна служба статистики повідомила, що протягом січня-квітня 2018 року чисельність населення України скоротилася на 85,7 тис. осіб і на 1 травня склала 42 300,7 тис. осіб.