Парламентська асамблея Ради Європи 25 квітня прийняла резолюцію щодо протидії російській пропаганді. Про це повідомив віце-президент ПАРЄ, голова української делегації в Асамблеї Володимир Ар'єв на своїй сторінці в Facebook.

"Ще одна невеличка перемога. ПАРЄ одностайно прийняла резолюцію по моїй доповіді: висловила підтримку протидії російській пропаганді на рівні ЄС і рекомендувала країнам-членам Ради Європи заснувати органи (observatories) для відстеження дезінформації і фейків", - написав Ар'єв.

Зокрема, за його словами, у документі констатується, що "в деяких випадках російські державні засоби масової інформації були перетворені в пропагандистські інструменти і використані для передачі фальшивих новин або розпалювання ненависті проти ксенофобії меншин і певних груп".

"У зв'язку з цим Асамблея підтверджує свою підтримку рішенню Європейської ради 2015 про боротьбу з потоком дезінформації і відвертої брехні, що відбувається із засобів масової інформації та онлайн-акаунтів в Російській Федерації, шляхом створення Спеціальної групи "East StratCom", - йдеться в прийнятій резолюції.

Популярні новини зараз
Російські окупанти почали використовувати діточок українських захисників в цілях шантажу - не можуть після такого називатися людьми Головне за ніч, 25 червня: Галкіна побили, Полякова зганьбилася, окупант похвалився награбованим, а Сасанчин отримав ляпаса "Дуже сильно, примушує задуматись": після слів Анастасії Приходько сльози навернулися на очі Олександр Алієв розніс в пух і прах Миколу Тищенка, який ховався на Закарпатті: "Чому ти обсир*єшся?"
Показати ще

Крім того, зазначив Ар'єв, в документі наголошується, що "Асамблея вітає спільну заяву спеціального доповідача ООН з питань свободи слова та трьох регіональних доповідачів у 2017 році про те, що державні суб'єкти не повинні створювати, фінансувати і поширювати дезінформацію або пропаганду".

Варто також зазначити, що 24 квітня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, в якій формулювання "неконтрольовані урядом території" України змінено на "території під фактичним контролем Росії".

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Рада Європи змусить Путіна повернути старі борги. Міністр закордонних справ Данії, яка зараз очолює Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ), Андерс Самуельсен заявив, що Росія зобов'язана сплачувати фінансові внески в бюджет Організації незалежно від обставин.