Україна відмовляється міняти статтю закону "Про освіту", яка стосується мовного питання в школах. Лише введення в силу деяких положень документа можуть перенести.

Про це повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій під час зустрічі з президентом Світового конгресу українців Євгеном Чолієм. Він зазначив, що Україна буде відстоювати свої позиції.

"У питаннях мови ми не будемо йти ні на які компроміси, ми будемо стояти твердо і не будемо міняти сьому статтю закону" Про освіту ". Сотні років Україна піддавалася русифікації, тому в питанні мови, питанні національної ідентичності ми не будемо йти ні на які поступки ", - заявив спікер українського парламенту.

Він додав, що незнання державної мови України є дискримінацією українців, їх права на роботу, обмеження права на навчання і перспективи в країні.

Парубій підкреслив, що закон все можна буде трохи підкоригувати. У документ додадуть правки шляхом внесення в закон про повну загальну середню освіту положень про продовження перехідного періоду вивчення мов національних меншин, відтермінування введення в дію закону "Про освіту" тощо.

Популярні новини зараз

Заради музики пішов з дому: молодий киянин покаже батькові свій талант на "Голосі країни"

Iрина Федишин завалила кицюню пiд сонцем

Дружина Віктора Павлика показала, в чому плюси чоловіка 50+: оце так сосиска!

Аліна Гросу жорстко відповіла на нападки Олі Полякової: "Нехай заздрить мовчки"

Показати ще

Угорщина протестує проти закону "Про освіту" в Україні

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, Угорщина не може підтримати євроатлантичні зусилля України, оскільки офіційний Київ досі не скасував скандальний закон про освіту. Будапешт вважає, що документ дискримінує представників національних меншин, які проживають на території України.