Угорщина здатна вплинути на швидкість процесу вступу України в Європейський Союз.

Про це інформує "Апостроф", посилаючись на британського політолога, старшого наукового співробітника Європейської ради з міжнародних відносин Ендрю Вілсона.

За словами Вілсона, контроль над більшою частиною відносин між Україною та ЄС займається Європейська комісія. Тобто це рівень Брюсселя, а не держав-членів.

І Східне партнерство в цілому – це політика, повністю сформована і керована Європейською комісією.

"Тому, коли Угорщина кричить і загрожує затягнути процес, чи справді вона здатна це зробити? Так, тому що іноді політика втручається, особливо якщо є екстраординарна подія, начебто нідерландської референдуму", - вважає він.

Популярні новини зараз
В Україні пенсіонери отримають "подвійні", та навіть "потрійні" пенсії: у ПФУ озвучили вимоги Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії Нові тарифи на газ в Україні: скільки він коштуватиме до квітня 2025 року Довідку можна викидати: чоловіків огорошили новим правилом
Показати ще

Крім того, він додав, що, якщо Угорщина використовує право вето, це зіграє на руку Росії.

"Думаю, це дуже небезпечно, тому що питання відносин між Україною та ЄС має вирішуватися на рівні 28 держав-членів через Єврокомісію. Якщо ви дозволяєте окремим державам мати право вето, це грає на руку Росії, тому що вона точно буде в змозі використати це. Не думаю, що ЄС в достатній мірі усвідомлює цю небезпеку", - пояснив політолог.

Як повідомляється, це буде альтернативним майбутнім, в якому ви не дійдете до моменту потенційного застосування Статті 49, коли Україна зможе приєднатися до ЄС, якщо наділіть окремі держави-члени правом вето.

Нагадаємо, польська держава ніколи не схвалить пропозицію поставити знак рівності між Українською повстанською армією та Армією Крайовою.

Дивіться сюжет про політику

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", відносини України з НАТО на межі зриву.