Президент РФ Володимир Путін раніше заявляв, що, в разі врегулювання суперечки між господарюючими суб'єктами в Стокгольском арбітражі, Росія збереже транзит газу. Як показав час, хоча суперечка між "Газпромом" і "Нафтогазом" вже вирішилась, Росія свої обіцянки виконувати не збирається.

Цю інформацію повідомив на своїй сторінці у Facebook головний комерційний директор компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Дві суперечки (щодо контракту на поставку газу і контракту на транзит газу між "Газпромом" і "Нафтогазом" вже були врегульовані Стокгольским арбітражем. Проблеми "лише" в тому, що Газпром не виконує рішення арбітражу - не поставляє газ в Україну за цінами, які визначив арбітраж, і не платить нам 2,6 млрд дол. компенсації, яку визначив арбітраж", - підкреслив він.

Крім того, Вітренко розповів, що нову суперечку щодо перегляду транзитного тарифу "Нафтогаз" також готовий врегулювати. Він додав, що компанія вимагає від "Газпрому" перегляду транзитної ставки в сторону збільшення і подала позов на майже 12 млрд дол. США.

"Якщо цю суперечку ми будемо "регулювати" в арбітражі, то її практично нереально вирішити до кінця 2019 року. В кращому разі - до кінця 2020 року", - говорить головний комерційний директор.

Популярні новини зараз

Жінка справила нужду на вулиці, посеред дітей і пенсіонерів, сусіди лютують: "Дивилася в очі і какала"

Зірка серіалу "Кріпосна" Наталка Денисенко виходила заміж за Андрія Фединчика 4 рази: "Люблю бути нареченою"

Відкинутий Златою Огнєвіч Максим Тарапата знайшов розраду в обіймах кучерявої красуні :"Я балдію"

Прихильники НКВС розстріляли 15-17 літніх хлопців у різдвяному вертепі: дітей поховали, а вбивць "сховали"

Показати ще

У той же час, Вітренко не вірить, що будівництво Північного потоку-2 припиниться до закінчення нового арбітражу.

Путін каже, що Росія готова зберегти транзит газу у випадку врегулювання спору між господарюючими суб’єктами в...

Posted by Yuriy Vitrenko on Monday, 16 July 2018

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", комерційний директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко в Twitter заявив, що в разі, якщо ПАТ "Газпром" на виплатить НАК "Нафтогаз" $2,56 млрд, то європейське майно російської компанії буде продаватися на аукціонах.

"Якщо Газпром не заплатить, тоді, відповідно, їх активи, які заарештовують по всій Європі, будуть реалізовуватися на аукціонах і ми повинні отримувати гроші від реалізації цих активів на аукціонах", - повідомляє Вітренко.

Також портал повідомляв про те, що в Держдепі США зробили офіційну заяву про те, що компанії, які інвестують в "Північний потік-2" ризикують опинитися під санкціями. Про це повідомляють ЗМІ.

У Державному департаменті США заявили про те, що реалізація "Північного потоку-2" надасть Російській Федерації "інструмент політичного тиску ". І вона неодмінно використовує проект не тільки для тиску на Україну, але і для поділу Європи.