Новий голова Національного банку України Яків Смолій поки не зробив нічого примітного, у всякому разі, курс гривні до сих пір нестабільний і мінятися не планує. Але в той же час голова НБУ не став довго баритися, і, як і його попередниця Валерія Гонтарєва, почав закуповувати речі, які, як мінімум, викликають подив.

Шкарпетки для сховища

Днями на сайті державних закупівель Prozorro з'явився тендер на закупівлю літніх і зимових шкарпеток на загальну вартість 36,8 тис. гривень.

Банкіри хочуть закупити 604 пари літніх шкарпеток і 302 пари зимових шкарпеток чорного кольору.

Популярні новини зараз

Тисячі заражених у 14 країнах світу: китайський коронавірус набирає обертів, з'явилися свіжі дані

"Це через мене": Тіна Кароль через 7 років видала правду про покійного чоловіка

На Львівщині спалах таємничих смертей, гірше за чуму: чому молоді та щасливі українці відправляються в могили

Жінки йтимуть на пенсію у 55: Зеленський вніс поправки до закону 4-х річної давності

Показати ще

Цікаво, що місце поставки товарів вказано - Пухівська, 7а. Саме тут знаходиться Центральне сховище Нацбанку. Видно комірок для зберігання грошей вже не вистачає, і співробітники банку вирішили по-старому, зберігати заощадження у шкарпетках.

Іграшки та презервативи

Взагалі закупівля товарів не пов'язаних з фінансовою діяльністю - це фішка колишньої голови НБУ Валерії Гонтаревої. За її каденцію у Національний банк України закуповували не тільки ліки для лікування дерматологічних захворювань та хвороб опорно-рухового апарату, але також розвиваючі іграшки та навіть презервативи!

У минулому році Нацбанк закупив розвиваючі іграшки: набір кубиків для вільного конструювання та економічні настільні ігри - "Мафія", "Щурячі перегони" та інші. Витратили на це трохи більше п'яти тисяч гривень, і як розповіли у самому відомстві - куплені іграшки були для дитячої кімнати, щоб було з чим возитися дітям співробітників.

Подібне марнотратство, коли гроші, можна сказати з державного бюджету, йдуть на покупки іграшок, обурило багатьох українців. Може бути, тому трохи пізніше на сайті НБУ з'явився перелік закупівель, який проведе відомство, але вже без тендеру, де значилися презервативи! Видно банкірам простіше виключити можливість появи дітей, щоб потім не купувати їм іграшки для дитячої кімнати, хоча на парфуми, засоби гігієни та презервативи банкіри витратили 54 тис. гривень, що набагато більше, ніж пішло на розвиваючі іграшки.

Тендери - годівниці

Про цю моду, яка пішла в Нацбанку: скуповувати безглузді речі за великі гроші, Знай.ua розповів президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.

«Подібні закупівлі закон дозволяє, - повідомив він нам. - Розумієте, в НБУ дуже багато грошей і для них, чим більше вони витратили, тим краще. Тому часто витрачають багато і безглуздо. В результаті тендери - це годівниці».

За його словами, це марнотратство можна спокійно назвати «розкраданням грошей».

«Тому що весь дохід НБУ йде у державний бюджет. І тому вигідно, як можна більше витратити на себе», - резюмував експерт.

Ось і маємо захмарний курс долара, гривню, яка ніким не цінується, смішну мінімальну зарплату і пенсію, а також чітке розуміння того, що ніхто цього не хоче міняти. Зате при цьому маємо прем'єра, диплом про вищу освіту, якого перевіряють у ГПУ, а також НБУ, де співробітники замість того, щоб стабілізувати фінансовий і банківський ринок у країні, закуповують презервативи та шкарпетки. Хоча проти контрацепції, напевно, ніхто заперечувати не буде. Можливо це допоможе таким «чудовим співробітникам» не розмножуватися.

Нагадаємо, раніше ми писали про найдивніших закупівлі НБУ, які зібрали в одному місці.