Служитель церкви зауважив, що Московська патріархія, бачачи наближення визнання автокефалії Православної Церкви в Україні, намагається перешкодити цьому, зокрема через погрози "великого розколу в Православ’ї". Священний Синод УПЦ КП зробив звернення з питання утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

У зверненні наголошується, що питання надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні є справою, яка вирішується між Константинопольським Патріархатом і Православною Церквою в Україні, а Президент України не втручається у ці справи.

"Натомість відомими є численні факти політичного і державного втручання з боку Російської Федерації та прокремлівських політичних сил в Україні у процес визнання з метою перешкодити йому. Прокремлівські політичні структури в Україні організували збирання підписів, які, на їхню думку, мають "засвідчити не бажання" православних в Україні підтримати започатковану справу", - йдеться у зверненні синоду.

У документі зазначається, що "використовуючи свій вплив, в тому числі фінансовий, на керівництво Митрополії Московського Патріархату в Україні, ці політичні структури поширюють "підписні листи" в парафіях Московського Патріархату в Україні – хоча жодного публічного церковного розпорядження робити це не було зроблено".

Популярні новини зараз

Курс валют на 29 січня зітре на порох усі сподівання українців

Погода на 29 січня: сніг, дощ і вітер зваляться на голови українців

У Львові електроопора рухнула на тролейбус з людьми, місто паралізував жах: відео дорожнього пекла

"Це через мене": Тіна Кароль через 7 років видала правду про покійного чоловіка

Показати ще

"Зважаючи на ці факти ми висловлюємо протест проти втручання Російської Федерації у церковні справи, проти використання прокремлівськими політиками свого впливу в керівних структурах Митрополії Московського Патріархату в Україні з метою перешкодити визнанню автокефалії. Вважаємо, що своїми діями вони порушують законодавство України та розпалюють міжконфесійну ворожнечу", - сказано у документі.

Учасники синоду також застерегли всіх від участі в провокаціях, спрямованих на розпалення міжконфесійної ворожнечі.

"Всі ви є свідками того, як Московська патріархія, бачачи наближення визнання автокефалії Православної Церкви в Україні, намагається перешкодити цьому, зокрема через погрози "великого розколу в Православ’ї". Такими погрозами керівництво РПЦ лише підтверджує те, про що ми свідчили від давнього часу: причиною розділення Православ’я в Україні є дії Московської Патріархії, вона спровокувала і досі підтримує поділ УПЦ, а тепер загрожує поділити і все Православ’я. Такі дії керівництва РПЦ свідчать, що воно турбується не про чистоту православного вчення, не про благо Церкви, а про свою владу, про здійснення давньої мрії привласнити собі першість, стати "Третім Римом", - йдеться у зверненні.

Раніше "Знай. uа" писав про те, що єдина помісна церква в Україні - тема вкрай неприємна для російських священнослужителів. Про це в ефірі українського телеканалу заявив відомий релігієзнавець Олександр Саган.