Сьогодні Українська православна церква Московського патріархату намагається зашифрувати свій зв'язок з Росією. Для цього УПЦ МП довелося навіть відмовитися від частини своєї назви.

Про це розповів релігієзнавець Олександр Саган в ефірі ObozTV.

За словами Сагана, єпархії бояться зізнатися, що вони входять в Московський патріархат.

"Сьогодні є спекуляція. Єпархії, які входять до складу Московського патріархату, чомусь бояться зізнатися, що вони входять в Московський патріархат", - уточнив він.

Крім того, релігієзнавець нагадав, що Українська православна церква не може мати канонічного статусу автономії або автокефалії.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

"Скрізь підкреслюють, що це - Українська православна церква - і крапка. Хоча згідно з церковними канонами цього не може бути. Українська православна церква не має канонічного статусу автономії або автокефалії. Вона у своїй назві повинна відображати юрисдикцію і приналежність до якої-небудь церкви", - зазначив Саган.

Також Саган нагадав українцям слова вселенського патріарха Варфоломія, який "чітко сказав, що не знає такої "Української православної церкви".

"Є об'єднання єпархій Московського патріархату на території України. Це їхній канонічний статус. Це об'єднання єпархій може називатися метрополією, Українською православною церквою, але це невід'ємна частина Московського патріархату", - підкреслив він.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова нещодавно влаштував соціологічне опитування, щоб дізнатися ставлення суспільства до релігії.

За його результатами, близько третини громадян (28,7%) відносять себе до Української православної церкви Київського патріархату, і лише 12,8% - до УПЦ Московського патріархату.

Також портал повідомляв про те, що ініціатива президента України Петра Порошенка створити Єдину помісну церкву, 19 квітня підтримана Верховною Радою, приголомшила всіх українців.

Журнал "Новий час" запитав у співвітчизників, що вони думають про ідею надання автокефалії Української православної церкви.