Єдина помісна церква в Україні - тема вкрай неприємна для російських священнослужителів.

Про це в ефірі українського телеканалу заявив відомий релігієзнавець Олександр Саган, передає портал Рoliteka.



"Відпадання України, на думку Московського патріархату - канонічної території, це болюча тема для Москви", - розповів експерт.

Він також зазначив, що РПЦ не здатна прийняти автокефалію як факт, і цьому сприяють дві причини:

Популярні новини зараз
Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

"По-перше, це кількісне наповнення Московського патріархату. Ми очікуємо, що не менше половини громад УПЦ МП приєднається до єдиної помісної церкви. Другий момент - Московський патріархат змушений буде тягнути свою історію не з 988 року, а з 1448-го, коли вони самопроголосили автокефалію і таким чином розділили київську митрополію", - зазначив Саган.

Він також зазначив, що позиції Московського патріархату в країні істотно ослабнуть, якщо авкефалію в Україні все-таки проголосять.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що активний опір Московського патріархату появи автокефальної Української Православної Церкви спровокують повну його ізоляцію від решти православного світу, подальший розпад і нарешті зникнення.

На думку аналітиків групи "Інформаційний опір", РПЦ зменшиться більш ніж удвічі, а слідом за Московським патріархатом її ряди неминуче покинуть православні церкви в Естонії, Молдові, а після - і в інших колишніх союзних республіках, зокрема там, де автокефалії чи іншої форми окремого існування від Москви ще немає.

Глава УПЦ МП розповів, хто такі "люди другого сорту". Він також заявив, що духовенство молиться за Росію і російський народ, тому що "Христос в Гефсиманському саду молився про те, щоб бути єдиними".

Ми також писали про те, що українські священики розповіли про ризики, які можуть з'явитися під час кампанії на підтримку автокефалії УПЦ. З іншого боку, іншої можливості знайти канонічну самостійність просто не існує.