В Україні вже кілька днів діє закон про визнання національних видів спорту. З подачі Кабінету Міністрів тепер бойовий гопак, козацька боротьба на поясах і спас - є національними видами спорту.

Виявляється, наші парламентарії з дитинства обожнюють гопак. І на подив це зараз не був сарказм.

«У студентські роки, на початку 90-х, коли всі ходили на карате або інші східні єдиноборства, у Львові Володимир Пилат організував перші гуртки бойового гопака, - повідомив Знай.ua депутат від «Народного фронту» Олександр Сочка. - Мені теж пощастило там тренуватися».

За словами нардепа, бойовий гопак - це не просто набір прийомів, це філософія бою, українська філософія захисту своєї країни.

«Пам'ятаю, заняття починалися з бойової пісні: "В Чорне море кров Дніпром тече, Там Січ наша на москаля идет». Вже тоді були люди, які розуміли, звідки нам загрожує небезпека», - сказав Олександр.

Популярні новини зараз
"Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ У YASNO зробили термінову заяву щодо лічильників: що потрібно зробити споживачам Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей Війна не буде тривати довго: Буданов назвав причину
Показати ще

Спортсмени під куполом

Але справедливості заради варто відзначити, що зараз з парламентаріїв ніхто не займається бойовим гопаком.

«Кілька років тому любив побігати у футбол, - поділився з нами Сочка. - Тепер граю у волейбол. Хороший вид спорту для тих, кому вже за 45».

У той же час у клуб, кому за 45, не збирається зараховувати себе колега Сочки по парламенту, 45-річний депутат від Опозиційного блоку Сергій Льовочкін. Він до цих пір із задоволенням ганяє у футбол, причому нерідко складає компанію у цьому дітям.

Його соратник Нестор Шуфріч, напевно, найвідоміший спортсмен з усіх нардепів, так як йому нерідко доводилося проявляти свої спортивні навички у роботі, особливо, коли потрібно було розблокувати або заблокувати трибуну.

Як відомо, Нестор Іванович був наймолодшим майстром спорту зі стрільби з лука у СРСР. Він став їм у 15 років. При цьому політик не вважає свій спорт, чимось гірші футболу або боксу.

«Один постріл з лука - це все одно, що підняти над головою 24 кг», - сказав Знай.ua Шуфрич.

Спортивний Кабмін

Але не тільки у Верховній Раді можна зустріти любителів спорту. В уряді також є люди, які не уявляють без нього свого життя. Наприклад, міністр енергетики Ігор Насалик є виступаючим бодибілдером, який нерідко займає призові місця.

«Це чудово, коли ти можеш моделювати власне тіло, - каже чиновник. - Хоча це і нелегко, так як, наприклад процес інтенсивного тренування займає 4 місяці. Я дуже багато проводжу часу в тренажерному залі. Моя розминочна вага - 120 кілограм. Бігаю по 6 кілометрів».

Конкуренцію йому з уряду, напевно, зміг би скласти радник голови МВС Арсена Авакова Зорян Шкіряк. Він також частий гість у тренажерному залі і стежить за своїм тілом.

«У мене колись було 105 кілограм ваги. При моєму невеликому зрості я мав карикатурний вид, - свого часу зізнався він. - І за вісім місяців скинув 35 кілограм. У мене своя білкова система харчування, плаваю, багато бігаю».

Додамо, що, незважаючи на те, що багато депутатів і чиновників люблять спорт, є і такі, яким би не завадило згадати, що таке здоровий спосіб життя. І може бути тоді ініціативи наших політиків стали розумніші, ніж зараз. Адже не дарма кажуть «У здоровому тілі - здоровий дух».

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, як правильно бігати, щоб швидко схуднути.