До конкурсу на посади у Верховному суді знову допустили осіб, яких підозрюють у численних махінаціях та злочинах – у переліку з'явилися судді Майдану, порушники прав людини та ті, хто не спромігся пояснити походження свого майна.

Про це в коментарі "Дзеркалу тижня" розповів експерт "Реанімаційного пакету реформ" Михайло Жернаков.

Він підкреслив, що негативні висновки Громадської ради доброчесності щодо кандидатів у 80% випадків скасувала Вища кваліфікаційна комісія суддів.

Експерти запевняє: часто судді користуються лояльним ставленням комісії. Одним із них виявився Ярослав Романюк, який "привітав" скандальні закони 16 січня. Багато питань викликав і його вирок щодо 97-річної пенсіонерки, яку позбавили житла. Пізніше таке рішення визнали "грубим свавіллям" у Європейському суді з прав людини.

Не виключили зі списку претендентів також голову Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, хоча саме він мешкає у будинку, який з невідомих причин не задекларував.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль розсмішила відео з сином у райському куточку: "Веня такий чудовий"

Тоня Матвієнко загубилася між трьома "близнючками": Мірзоян не впізнає

Сміливий баран прийшов "здаватися" в СБУ, але його вигнали

Помер найстаріший актор світу Норман Ллойд, йому було 106

Показати ще

Як зазначив Жернаков, остаточне рішення з приводу кандидатів до Верховного суду ухвалять 6 червня, але щоб скасувати рішення Громадської ради доброчесності доведеться набрати 11 голосів із 16 можливих.

"Але всупереч численним закликам громадськості робити це відкрито, комісія уже затвердила рішення робити все навпаки", - підсумував він.

Як повідомляв портал "Знай.ua", більшість корумпованих суддів досі залишаються на посадах.